Özbabacan, filosunu IVECO Stralis ile güçlendirdi

0
643
iveco-gulsoy-ozbabacan-01
IVECO, Özbabacan Uluslararası Nakliyat’a satışını gerçekleştirdiği 10 adet Stralis çekiciyi teslim etti.

IVECO, Özbabacan Uluslararası Nakliyat’a satışını gerçekleştirdiği 10 adet Stralis çekiciyi teslim etti.

10 adet IVECO Stralis AS440S48 TP Hi-Way çekicinin teslim edildiği törene Özbabacan firma yetkilileri Özcan Özkan ve Adem Özkan ile Gülsoylar Yönetim Kurulu Başkanı Candan Gülsoy ve Satış Müdürü Seyfettin Alas katıldı.

Özbabacan 1995 yılında Türkiye’nin dış ticaret alanında gösterdiği gelişmeye paralel olarak lojistik sektöründe hizmet üretmek amacı ile kuruldu.

Törende bir konuşma yapan Gülsoylar Yönetim Kurulu Başkanı Candan Gülsoy, şunları söyledi. “Bugün çekici sınıfında yılın ilk önemli teslimatını gerçekleştiriyoruz. Bundan da ayrıca mutluluk duyuyorum. Biz IVECO Stralis’lerde Toplam Sahip Olma Maliyeti’nin düşüklüğü konusunda iddialıyız. Sıra dışı bir çözüm olan Hi-SCR’nin kullanılmasıyla artık EGR’ye ihtiyaç duyulmuyor ve bu sayede sahiplik maliyetinde belirgin bir düşüş sağlanıyor. Optimize edilmiş aerodinamik, aktarma aksamı ve Hi-SCR’nin bir araya gelişiyle Euro 6’lı Stalis’ler Euro 5’li öncüllerine göre yüzde 4.5 daha az yakıt tüketiyor.

iveco-gulsoy-ozbabacan-02
IVECO, Yeni Stralis’in tüm ana teknik alt sistemlerini yeniledi ve geliştirdi. Yeni Stralis, tamamen yeniden tasarlanmış bir aktarma organı, yeni elektrik-elektronik tasarımı, sınıfının en iyisi şanzımanı, arka dingil ve arka süspansiyon, son nesil GPS ile çalışan öngörü işlevleri ve yakıt ekonomisi için yeni özellikler barındırıyor.

SCR sistemi Stralis’lerde ayrıca şu avantajları sağlıyor:

  • SCR’li Stralis’lerde EGR olmadığı için aktif DPF temizliğine dolayısı ile zorunlu molalara gerek duyulmuyor.
  • Motorda aşırı ısınma olmadığı için motor ömrü uzuyor.
  • Aşırı ısınma olmadığı için yakıt taşımacılığı için engel yok
  • Doğru yağ kullanımı ile SCRli Stralis’lerde bakım aralıkları daha uzun

Gülsoylar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Candan Gülsoy daha sonra Özbabacan yetkililerine bir plaket takdim etti.

Yeni Stralis’te (TCO) Toplam Sahip Olma Maliyeti’ni düşüren yenilikler

IVECO, yeni Stralis’in tüm ana teknik alt sistemlerini yeniledi ve geliştirdi. Yeni Stralis, tamamen yeniden tasarlanmış bir aktarma organı, yeni elektrik-elektronik tasarımı, sınıfının en iyisi şanzımanı, arka dingil ve arka süspansiyon, son nesil GPS ile çalışan öngörü işlevleri ve yakıt ekonomisi için yeni özellikler barındırıyor. Ek olarak IVECO’nun geliştirdiği yeni nesil hizmetler, her model için toplam sahip olma maliyetini düşürmeyi hedefliyor. Bu da Yeni Stralis’in sunduğu özel ve ayırt edici unsurları temsil ediyor.

iveco-gulsoy-ozbabacan-03
IVECO yeni Stralis’ler ile beraber yeni nesil satış sonrası hizmetler de sunuyor. Bunlardan en önemlisi Stralis Hi-Way ve XP sürümlerinde 5 yıl boyunca ücretsiz sunulan TCO Akıllı Rapor. Kullanıcıya, filo sahibine mail yolu ile her hafta ya da tercih edilen sıklık ile gönderilen bu rapor aracın sürülüş tarzı, yakıt tüketimi konusunda geri bildirim veriyor.

Akıllı rapor

IVECO yeni Stralis’ler ile beraber yeni nesil satış sonrası hizmetler de sunuyor. Bunlardan en önemlisi Stralis Hi-Way ve XP sürümlerinde 5 yıl boyunca ücretsiz sunulan TCO Akıllı Rapor. Kullanıcıya, filo sahibine mail yolu ile her hafta ya da tercih edilen sıklık ile gönderilen bu rapor aracın sürülüş tarzı, yakıt tüketimi konusunda geri bildirim veriyor. Filo yöneticisi filosundaki şoförlerin sürüş eğitim ihtiyacını da bu raporların sonuçlarına göre belirleyebiliyor.

Toplam Sahip Olma Maliyeti Şampiyonu

Yeni Stralis’in odaklandığı enerji yönetimi her türlü görevde ve her türlü güzergâhta toplam sahip olma maliyetinde belirgin bir düşüş sağlıyor. Yeni motorlar sürtünmeyi azaltmak ve rölantide belli bir süreden sonra motoru kapatarak enerji tasarrufu sağlamak üzere gözden geçiriliyor.

Tamamen yenilenen tek indirgemeli arka dingil, vites geometrisini geliştiriyor, sürtünmeyi azaltıyor, yakıt tüketimini optimize ediyor. Bu özellikler önceki modelle karşılaştırıldığında yakıt tasarrufunda çift haneli bir gelişme anlamına geliyor.

12 ileri HI-TRONIX otomatik vites kutusu

Yeni Stralis’te kullanılan yeni nesil 12 ileri HI-TRONIX otomatik vites, ZF ile birlikte geliştiriliyor. Kategorisindeki teknolojik ilerlemenin ön saflarında yer alan vites, çarpıcı biçimde dayanıklılığını artırırken maliyetleri de düşürüyor. HI-TRONIX, vites geçiş süresini yüzde 10 azaltarak önceki nesle göre iki kat daha hızlı geçiş gerçekleştiriyor. 1.6 milyon kilometreye kadar dayanıklı, gürültünün 6 desibel azaltılmasıyla gece görevleri için ideal olan, sınıfının en iyi tork-kütle oranına sahip şanzıman aynı zamanda modüler ve servis dostu yapısıyla bakım masraflarını düşürüyor ve kolaylaştırıyor.

Arka süspansiyon yeniden tasarlandı

Verimliliği artırmak ve dayanıklılık adına arka süspansiyon tamamen yeniden tasarlanıyor. Yeni tasarım daha hafif ve performansı koruyor. Hafiflik, 45 kilo daha fazla yükleme sığası anlamına geliyor. Tüm metalik yüzeylerin işleme tabi tutulmasıyla aşınmaya karşı yüksek dayanıklılık sağlanırken bakım masrafları düşürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here