OYDER’den hurda teşviği açıklaması

0
281
Murat-Sahsuvaroglu-(22)
OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, hurda teşviğinde ÖTV matrahlarının 1 Mayıs 2019 tarihinde güncellenmesiyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Sektörümüzün içinden geçtiği zor dönemde yapılan bu destek bizlere ümit olmaya devam ediyor. Sektör dernekleri ile beraber Gelir İdaresi Başkanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde sürekli dile getirdiğimiz hurda işlemlerindeki matrahların ÖTV ile eşitlenmesi talebimizin 1 Mayıs itibariyle başlaması çok önemliydi. Bu yılın ilk dört ayında bir önceki yıla göre yüzde 50’ye yakın kayıp yaşamış olan otomotiv sektörü bu desteklere çok ihtiyaç duymakta.

Tamamen yerli ve milli sermaye sahibi yetkili satıcılarımız şirketlerini ayakta tutmakta oldukça zorlanmaktalar, ancak hem ÖTV-KDV desteği hem de hurda teşvikinin devam ediyor olması otomotiv yetkili satıcılarımız için hayati öneme sahip.

Sektörümüz ihracatı ve istihdamı ile son derece kritik bir öneme sahip, amacımız sektör oyuncularının ayakta kalarak bu dönemi atlatabilmeleri. İnanıyoruz ki yılın ilerleyen dönemlerinde yeni destekler ile satışlar artacak ve yıl beklentilerin üzerinde bir rakam ile kapanacaktır.

Hükümetimizin desteği ve Gelir İdaresi Başkanlığımızın değerli Bürokratlarımızın kaleme aldığı tüm bu destekler için tüm taraflara meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.”


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here