Oyak Renault üst yönetiminde bayrak değişimi

0
953
Tunç Başeğmez, görevini Antoine Aoun'a devretti.

Oyak Renault’da Mayıs 2016’dan bu yana Genel Müdür olarak görev yapan Tunç Başeğmez, Oyak Renault Yönetim Kurulu’na atanırken, ondan boşalan Genel Müdürlük görevine ise Antoine Aoun getirildi.

Oyak Renault’nun Genel Müdürlüğü’ne 1 Nisan 2018 tarihi itibariyle Antoine Aoun getirildi. Mayıs 2016’dan bu yana Oyak Renault Genel Müdürlüğü’nü yürüten Tunç Başeğmez ise Oyak Renault Yönetim Kurulu’nda Renault Grubu’nu temsil edecek.

Antoine Aoun kimdir?

İş hayatına 1988’de Renault Grubu’nda Araştırma Müdürü olarak başlayan Antoine Aoun, kariyerine Renault Grubu içinde Motor Yönetim Sistemleri Satınalma Müdürü ve Uluslararası Satınalma Birimi Direktörü olarak devam etti. Daha sonra Nissan- Renault İttifakı’nın Rusya Satınalma Direktörlüğü’ne getirilen Aoun, 2008 yılında Renault Nissan İttifakı Satınalma Organizasyonu Başkan Yardımcılığı’nı üstlendi. 2012 yılında Renault Dacia Satınalma Direktörlüğü’nü, 2015-2016 yılları arasında Renault-Nissan İttifakı Satınalma Organizasyonu Projeler ve Destek Birimlerinden Sorumlu Global Direktörü olan Aoun, son olarak ittifakın Satınalma Global Direktörlüğü görevini yürütüyordu. 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren Oyak Renault Genel Müdürlüğü’ne atanan Aoun, Elektronik Mühendisi ve Fransa Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezinden de nükleer fizik dalında ‘Doktor’ unvanına sahip.

Antoine Aoun

Tunç Başeğmez kimdir?

1984 yılında Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda Boya Atölye Şefi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra imalat yönetiminde çeşitli görevlerde çalıştı. 1999 yılında Oyak Renault Mekanik ve Karoseri Montaj Fabrikası’na Direktör olarak atandı. Eylül 2007’de şirketin yeniden düzenlenmesinin ardından mekanik fabrikasından ayrılarak, sadece Karoseri Montaj Fabrika Direktörü olarak görev aldı. Ekim 2010’da o sıralar kurulum aşamasında olan Fas’taki Tanca Fabrikası’nın ilk direktörü olarak atandı. Tanca Fabrikası’ndaki görevini Ekim 2013’te tamamlayarak Türkiye’ye geri döndü. Oyak Renault’ta Mayıs 2016 yılından bu yana Genel Müdürlük görevinde bulunan Tunç Başeğmez, görev süresince şirketi, faaliyet gösterdiği alanlarda Türkiye ve küresel ölçekte en üst sıralara taşıdı. Başarılı projeleriyle Oyak Renault’un sektörde güvenilirliğini ve iş hacmini artıran Tunç Başeğmez, Oyak Renault Yönetim Kurulu’nda Renault Grubu’nu temsil ederek şirkete değer katmaya devam edecek.

Tunç Başeğmez

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz