Otokar Spectra ile yüksek performans

0
1197
Otokar ve Opet Fuchs’un ilk dolum tedariğindeki işbirliğinin devamı olarak hayata geçirilen Otokar Spectra orijinal yağları, Otokar’ın yetkili servislerinde ve yedek parça bayilerinde sunulmaya başlandı.

Madeni yağ sektörünün önde gelen markalarından Opet Fuchs, Türkiye’nin önde gelen otomotiv üreticilerinden Otokar ile işbirliği yaparak Otokar araçlarına özel motor yağı, şanzıman yağı, dingil yağı ve antifriz üretti.

Otokar Spectra orijinal motor yağlarının tanıtımı için 25 Aralık tarihinde Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar Pazarlama Müdürü Tarkan Burak, Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan, Opet Fuchs Otomotiv Satışlar Grup Müdürü Erçin Bıyık, Opet Fuchs OEM Satışlar Müdürü Volkan Öztuna, Opet Fuchs Pazarlama Koordinatörü Aygen Pehlivanlıoğlu ve her iki şirketin çok sayıda yöneticisi katıldı.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin ve Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan, iki şirket arasındaki işbirliği ile Otokar müşterilerine daha yüksek performans ve daha yüksek verim sağlayacaklarını dile getirdiler.

Otokar ve Opet Fuchs’un ilk dolum tedariğindeki işbirliğinin devamı olarak hayata geçirilen Otokar Spectra orijinal yağları, Otokar’ın yetkili servislerinde ve yedek parça bayilerinde sunulmaya başlandı. Otokar’a özel olarak üretilen Otokar Spectra orijinal yağları, Otokar araçları için daha uzun bakım aralığı ve daha uzun motor ömrü sağlıyor.

Opet Fuchs tarafından geliştirilen Otokar Spectra orijinal motor yağları, şanzıman yağları ve antifrizlerle Otokar kullanıcıları, araçlarından daha yüksek motor performansı ve motor verimliliği elde edecek. Ar-Ge’si Opet Fuchs mühendisleri tarafından yapılan Otokar Spectra, Otokar markasının tüm araçlarında resmi onaya sahip orijinal yağ markası olarak pazara sürülüyor.

Otokar Spectra  güvencesi ile en yüksek güç için en düşük motor iç sürtünmesi, daha uzun yağ değişim aralığı, daha temiz donanım, daha uzun araç ve donanım ömrü, çevreye uyumlu, yüksek performanslı ve daha düşük araç bakım maliyeti sağlanıyor. İlk olarak kentiçi ulaşımda kullanılan 12 metrelik KENT LF otobüslerde test edilen Otokar Spectra DEO LD DTZ 10W-40 motor yağı, İstanbul trafiğinin yoğun olduğu ve sürekli dur-kalk trafik güzergahında, dik rampa iniş ve çıkışlarda binlerce km denendi. Belli aralıklarla Opet Fuchs mühendisleri tarafından alınan yağ numuneleriyle Opet Fuchs’un TÜRKAK 17025 akreditasyon belgesine sahip madeni yağ laboratuvarında incelenen Otokar Spectra DEO LD DTZ 10W-40, motor üreticisinden tam not alarak yağ değişim aralığının 20 bin km’den 40 bin km’ye çıkarılabilmesi için onaylandı. 40 bin km’lik bakım aralığıyla birlikte KENT LF kentiçi otobüsü, kullanıcılarına daha az bakım maliyeti, daha fazla performans ve daha uzun motor ömrü sunmaya başladı.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin

Hedefimiz müşterilerimiz için fark yaratarak memnuniyetlerini artırmak

Otokar Spectra’nın basın toplantısında bir konuşma yapan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, Otokar’ın en büyük önceliklerinden birinin ürünlerinin sağladığı memnuniyeti artırmak ve müşterilerine fayda yaratmak olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Otokar Spectra ile otomotiv sektöründe araç bakımındaki en önemli kalemlerden biri olan motor yağı, aktarma ve dingil yağı, antifriz gibi ürünlerde kullanıcılarımıza ek bir fayda sağlamayı hedefledik. Öncelikle, araçlarımızda kullanılacak madeni yağ standartlarını belirleyerek, araçlarımızın performansını artırmayı amaçladık. Bu ihtiyacı karşılamak üzere sektördeki öncülüğü, deneyimi ve uluslararası bilgi birikimi ile ön plana çıkan Opet Fuchs ile birlikte çalışmaya karar verdik. Bu işbirliği çatısı altında ortaya çıkan madeni yağ ürünleri Otokar Spectra  markası altında toplandı. Spectra markasının kök anlamı çeşitlilikten geliyor. Hem ticari hem askeri araçlarımızda güvenle kullanılabilecek olup tavsiye ettiğimiz orijinal madeni yağ markasıdır. Otokar Spectra ile kullanıcılarımız en yüksek kalite yağları kullanırken, araçlarından en üst performansı elde edecek ve optimum koruma sağlayacaklar.

Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan

Müşteriye özel ürün geliştiriyoruz

Otokar için toplamda dokuz motor yağı, 11 dişli yağı ve iki antifriz geliştirdiklerini kaydeden Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan ise yaptığı konuşmada “Yenilikçilik, bizim için vazgeçilmez stratejik bir odak noktasıdır. Bu nedenle yenilikçi iş modelleri için bütünleşmelerin yanı sıra OEM’lerle işbirliklerini artırmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına kulak verme ve değişen beklentilerini anlamaya dayalı ürün geliştirme amacımızda olumlu sonuçlar alıyoruz. ‘Müşteriye özel ürün’ geliştirme anlayışımızla, onların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan özel ürünler geliştiriyoruz. Otokar markası için geliştirdiğimiz ve binlerce km test ettiğimiz ve onayladığımız Otokar Spectra orijinal yağları ile Otokar araç kullanıcılarına daha yüksek performansı, en düşük motor iç sürtünmesini, daha uzun yağ değişim aralığını ve daha uzun motor ömrünü Otokar güvencesiyle sunuyoruz.” dedi.

Daha modern ve daha yüksek sığalı yeni tesis

İzmir’de kurulu mevcut tesislerini Mart 2019’da Aliağa’da Tüpraş rafinerisi içinde kurdukları modern tesise taşıyacaklarını ve üretim sığalarını artıracaklarını dile getiren Murat Seyhan, Opet Fuchs’un dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ üreticisi konumunda bulunan ortağı Fuchs’tan gelen 90 yılı aşkın bir tecrübe ile madeni yağ sektörünün öncü bir şirketi olarak Türkiye’de faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti. Murat Seyhan, dünyada 45’ten fazla ülkede faaliyette olan Fuchs’un 400’ü aşan Ar-Ge mühendisiyle geliştirdiği 10 bini aşan ürün formülasyonu ile ürünlerini şirketlerin kullanımına sunduğunu sözlerine ekledi.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan ve Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, Otokar Spectra’nın basın toplantısında hazır bulundular.

Rekabetçi bir ürün

Opet Fuchs’un laboratuvar şartlarında yaptığı testlerin ardından bu yağı İETT’de hizmet veren KENT otobüslerinde gerçek işletim şartlarında denediklerini ve KENT otobüslerinin 20 bin km olan bakım aralığının 40 bin km’ye çıktığını tespit ettiklerini açıklayan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, rakiplerine göre üstünlükleri olan Otokar Spectra’nın son derece rekabetçi bir fiyata sahip bulunduğunu da belirterek, kullanıcı açısından çok ciddi bir avantaj sağlayacaklarını dile getirdi. Otokar Spectra’nın Otokar servislerinin ve yedek parça bayilerinin yanı sıra tüm pazara sunulacağını kaydeden Basri Akgül, kısa vadeli hedeflerinin servislerinde kullanılan toplam yağ miktarı içinde yüzde 50’lik bir orana ulaşmak, uzun vadeli hedeflerinin ise bu oranı yüzde 70 – 80’e yükseltmek olduğunu açıkladı.

Opet Fuchs’un 200 kişilik uzman kadrosu ve İzmir’de kurulu tesislerinde bulunan Ar-Ge laboratuvarı, tüm müşteri beklentilerine yanıt verecek formülleri geliştirerek müşterilerinin kullanımına sunuyor ve 100’den fazla TÜRKAK onaylı test metodu ile ürünler test ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here