Otokar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne Yerel Yönetim Ödülü verdi

0
1191

Otokar, Özelkalem Dergisi tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Yerel Yönetim Ödülleri’nde “Kentiçi Ulaşım” kategorisinin sponsoru oldu. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra ulaşımda akıllı teknolojiler üzerine küresel ölçekte çalışmaları hayata geçiren Otokar, Kentiçi Ulaşım Kategorisi’nde ödüle layık görülen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ödülünü takdim etti.

Otokar, kentiçi ulaşımda yenilikçi ve örnek projeleri desteklemeye devam ediyor. Otokar‘ın “Kentiçi Ulaşım” kategorisinde sponsor olduğu ve Özelkalem Dergisi tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen “Yerel Yönetim Ödülleri“, Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar yerleşkesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Yerel yönetim alanında yenilik getiren ve kentlerin sorunlarını çözmek üzere geliştirilen projeleri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri, bu yıl projeleri 12 kategoride değerlendirildi. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen organizasyonda kentlerinde hayata geçirdiği örnek 33 proje ile 30 belediye başkanına ödülleri takdim edildi. Türkiye’nin kendi alanlarında uzman, saygın ve akademik isimlerinden oluşan seçici kurul tarafından titizlikle değerlendirilen projeler arasında; kentiçi ulaşımda hayata geçirdiği çalışmalarla yılın Büyükşehir Belediyesi Antalya seçildi.

Türkiye’nin en büyük üç havalimanından biri olan uluslararası Antalya Havalimanı ile kentin en önemli rekreasyon alanlarından biri kabul edilen Expo’ya hizmet etmek ve kent merkezine bağlamak üzere hayata geçirilen, toplam 19.1 kilometre hat uzunluğuna sahip olan projenin ödülü Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici‘ye takdim edildi.

Törende Antalya’nın yılda 15 milyona yakın dünya misafirini ağırladığını belirten Birol Ekici, “Böylesine prestijli bir ödülü almaktan mutluyuz. Tüm jüri üyelerine teşekkür ediyoruz. Antalya bir dünya kenti. Hayata geçirdiğimiz proje, Türkiye’nin üçüncü büyük havalimanını kente bağlıyor. 3 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Expo ile bağlantısı bulunan proje, Antalyalıların ve dünya halkının hayatını kolaylaştırdı.” dedi.

Türkiye’ye katma değer yaratan birbirinden değerli projelerin ödüllendirildiği organizasyona Otokar olarak desteklemekten mutluluk duyduklarını belirten Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker, “Kentiçi ulaşım çözümlerinde Türkiye şartlarını çok iyi bilmemiz, 54 yıllık deneyimimiz ve bize olan güveniniz ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri olma gururunu yıllardır yaşıyoruz. Size özel çözümler sunmaya ve halka ilettiğiniz hizmette yanınızda olmaya çalışıyoruz. Burada bulunan tüm yerel yöneticiler halka ve kamuoyuna hizmet için büyük çaba ve emek sarf ediyor. Toplum refahına katkı sağlayacak çalışmalarda bulunuyor. Önceki yıllarda olduğu gibi, geçtiğimiz yıl da modern ve çağdaş ulaşım arayışında olan birçok belediye ile birlikte çalıştık. Otokar olarak alternatif yakıtlı araçlar ve yeni modeller üzerinde çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Halka hizmeti her zaman bir adım öteye taşıma emellerinde olan belediyelerin daima yanınızdayız.” dedi. Mahir Özşeker, Türkiye’nin ilk hibrit otobüsü ve ilk elektrikli otobüsü gibi sektörde pekçok ilke imza atan Otokar‘ın “akıllı ulaşım teknolojileri” konusunda da küresel ölçekte çalışmalar yürüttüğünü, EU Celtic-Plus İnovasyon Ödüllü CoMoSeF projesi ile kentiçi ulaşımda üst düzey güvenlik sağlamak için çalıştıklarını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz