OSS üyeleri, İdari ve Mali Genel Kurul’da bir araya geldi

1
1406
Renault Trucks

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği üyeleri, Olağan İdari ve Mali Genel Kurul için 28 Haziran’da Ataşehir’de toplandı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen Kurul’da 2017 senesi faaliyetleri değerlendirilirken, 2018 yılında yapılan çalışmalar ve yılın ikinci yarısında gerçekleşmesi planlanan faaliyetler ile ilgili üyelere bilgilendirmelerde bulunuldu.

Genel Kurul’un açılışında söz alan OSS Başkanı Rıza Şahin, 2018’in ilk altı ayında, bir önceki yıl başlatılmış olan projelerin devam ettirilmesinin yanında, birlik ve beraberlik içerisinde sektörün geleceği için önem arz eden yeni projelere de imza attıklarının altını çizdi. Şahin, bugün itibariyle 137 üyeye sahip olan derneğin, sektörünün öncüsü konumuna ulaşmış olmasının mutluluk verici olduğunu vurguladı. Rıza Şahin’in ardından söz alan OSS Genel Sekreteri Ziya Özalp; 2017 Faaliyet Raporu’nu üyelerle paylaşırken, geçtiğimiz yıl içinde gerçekleşen temsil, eğitim, toplantı ve etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Sayman Adem Tülümen‘in 2017 mali bilgilendirmesi sonrası, Denetleme Kurulu Başkanı Aziz Kahya hazırladıkları raporu üyelere sundu.

2018 faaliyet ve hedeflerini açıklamak için bir kez daha söz alan OSS Başkanı Rıza Şahin, hukuki alanda profesyonel destek alarak sektörü ilgilendiren mevzuat ve düzenlemeler konusunda sektörün daha güçlü bir şekilde temsil edilmesini hedeflediklerini belirterek, yeni komite ve çalışma grupları sayesinde tüm üyelerin aktif şekilde faaliyetlere katılımını sağlayacak bir yapı oluşturmak arzusunda olduklarını söyledi. Basında ve kamuoyunda OSS’nin bilinirliğini arttırıcı faaliyetlerin sürdürülmesinin önemini vurgulayan Şahin, hedeflerinin 2018 yılı sonunda 150 üyeye ulaşmak olduğunu söyledi.

OSS Yönetim Kurulu

Automechanika Frankfurt Fuarı’nda üyelere özel lounge

OSS Yönetim Kurulu ve dernek üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, 2018 ile ilgili açıklanan iki uluslararası gelişme dikkat çekti. İlki derneğin Avrupa’daki önemli etkinliklerinden Automechanika Frankfurt Fuarı’na yönelik açıkladığı proje oldu. Geçtiğimiz nisan ayında Automechanika Istanbul Fuarı’nda üyelerin kullanımına yönelik hizmete sunduğu OSS Lounge ile tam not alan dernek, aynı uygulamayı bu kez 11-15 Eylül tarihleri arasında 25’incisi düzenlenecek olan Automechanika Frankfurt Fuarı’nda hayata geçirecek. OSS Tulip Lounge, fuar süresince dernek üyelerini ve misafirlerini ağırlayacak.

FIGIEFA’nın mayıs ayında yapılan Yönetim Kurulu seçimlerinde, OSS Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Aslan’ın tüm delegelerin oyunu alarak üç yıllığına FIGIEFA Yönetim Kurulu üyesi seçilmesi de büyük memnuniyetle karşılandı.

OSS Genel Sekreteri Ziya Özalp

Komite önderleri ve çalışma grubu başkanları söz aldı

2018 yılında yeniden dizayn edilen OSS komiteleri ve komitelerin alt çalışma gruplarının faaliyetleri hakkında bilgiler paylaşmak ve hedeflerini dile getirmek için, İletişim Komitesi adına, Ziya Özalp, Anıl Yücetürk, Ömer Serdaroğlu ve Burak Şener, Mevzuat ve Kamu İlişkileri Komitesi adına Halit Başbuğ, Ayhan Dayoğlu, Emirhan Silahtaroğlu ve Edip Erdur, Eğitim Komitesi adına Serdar Aslan ve Teknoloji Komitesi adına Mutlu Peksaygılı söz aldı. Konuşmacılar, 2018 yılının ikinci yarısında faaliyetlerinin artarak devam edeceğini vurgularken, tüm dernek üyelerine komite ve çalışma gruplarında görev almaları konusunda çağrıda bulundular.

Otomotivin yeniden doğuşu

İdari ve Mali Genel Kurul’un ardından Türkiye’nin tanınmış gazeteci ve yazarlarından Serdar Kuzuloğlu’nun konuşmasına geçildi. Kuzuloğlu, otomotivdeki çığır açacak gelişmelerin ne kadar yakınımızda olduğuna dair mesajlar içeren ”Otomotivin Yeniden Doğuşu” isimli sunumunu OSS üyeleri ile paylaşırken, keyifli anlatımı ile üyelerin beğenisini bir kez daha kazandı. Dünya’nın dört bir yanında otomotive dair yaşanan gelişmeler, yeni trendler ve örnekli bilgilendirmeler içeren sunum dikkatle izlendi. Bir saate yakın süren konuşmanın ardından OSS üyeleri akşam yemeğine geçti ve keyifli sohbetler ile gece son buldu.

Otomotivdeki çığır açacak gelişmelerin ne kadar yakınımızda olduğuna dair mesajlar içeren ”Otomotivin Yeniden Doğuşu” isimli sunumunu OSS üyeleri ile paylaşan Serdar Kuzuloğlu’na bir plaket tekdim edildi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz