Opet, akaryakıtta “Türkiye’nin Süper Markası” seçildi

0
920
Renault Trucks

Marka yönetimi konusunda üstün başarı gösteren firmaları ödüllendiren uluslararası bağımsız kuruluş Superbrands, Opet’i üçüncü kez “Türkiye’nin Süper Markası ilan etti.

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Superbrands’ın The Nielsen Company işbirliğiyle yaptığı araştırma sonucunda Opet bir kez daha “Türkiye’nin Süper Markası” seçilerek, bu yıl da listeye giren tek akaryakıt dağıtım şirketi oldu.

Superbrands tarafından, 6 Aralık tarihinde Hilton Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreni ile Türkiye’nin Süpermarkaları’na ödülleri verildi. Törenin sunuculuğunu üstlenen tiyatro oyuncusu Ali Poyrazoğlu, Superbrands seçilen markalara ödüllerini takdim ederken, Opet adına ödülü Genel Müdür Yardımcısı Timuçin Güler aldı.

Timuçin Güler, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yenilikçi hizmetlerimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimizle yolumuza devam ediyoruz. Bugünün tüketicilerinin alışkanlıkları hızla değişiyor ve dijitalleşiyor. Biz de bu ihtiyaca cevap veren hizmetlerimizi artırarak ve teknolojiyi en iyi kullanan akaryakıt dağıtım şirketi olarak tüketiciyle temas ettiğimiz nihai nokta olan ‘Akıllı istasyon’larımızda, en iyi ürünü sunuyoruz. ‘Akıllı Dolum Sistemi’ gibi ses getiren uygulamalarımızla müşteri memnuniyetinde fark yaratıyoruz. Dijitalleşmenin yanı sıra yüksek ürün kalitemiz ve sosyal sorumluluk projelerimizle sektörümüzdeki ‘müşteri memnuniyeti en yüksek, en sevilen, en çok konuşulan marka ve süpermarka’ gibi unvanlarımızı korumayı hedefliyoruz. Opet istasyonlarının tuvaletlerinden başlayan “Temiz Tuvalet Kampanyası” ile bugün tüm topluma yayılan ve örnek alınan bir değişimin öncüsü olduk. Önümüzdeki dönemde de yeni hizmetlerimizle çıtamızı daha da yükselterek fark yaratmaya devam edeceğiz.”

Süper marka seçiminde, şirketin büyüklüğünün yanı sıra, teknolojisi, yatırımları, iş gücü kalitesi, yaratıcılığı, markalaşmaya yaptığı yatırım ve marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyma ve vergi sıralamasındaki yeri gibi kriterler dikkate alınıyor. Marka yönetimi ve pazarlaması konusunda uluslararası bağımsız bir kuruluş olan Superbrands, marka yönetimi konusunda üstün başarı gösteren firmaların dünya çapında seçimini ve tanınmasını sağlıyor.

Opet adına ödülü Genel Müdür Yardımcısı Timuçin Güler aldı.

Türkiye’nin Süpermarkaları nasıl seçiliyor?

Superbrands araştırması dünyada 88 ülkede düzenleniyor ve Türkiye’de de iki yılda bir gerçekleştiriliyor. Bu yıl, Superbrands Türkiye’de 4 bin 986 marka arasından seçilen bin 148 markayı değerlendiren uzman jürinin elemelerini 300 marka geçti. Nielsen’in bu 300 marka için İstanbul, Ankara ve İzmir’de 18 – 56 yaş ve tüm SES gruplarında bin 638 kişi ile yüz yüze görüşerek yaptığı tüketici değerlendirmesi sonucunda ise 181 marka barajı aşarak “Türkiye’nin Süpermarkaları”ndan biri olmaya hak kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz