Operasyonel mükemmellikle krizleri fırsata çevirin

0
542
Maxion İnci

S.P.A.C tarafından düzenlenen 12 yıldır Türkiye’nin önde gelen firmalarının Sürekli İyileştirme ve Geliştirme tekniklerini paylaştıkları 7’nci Yalın 6 Sigma Konferansı, bu yıl 1 – 3 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Maxion İnci ve Maxion Jantaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Sürekli artan küresel rekabetçiliğimizi, ihracat başarımızı, verimliliğimizi ve teknolojideki liderliğimizi büyük ölçüde operasyonel mükemmellik uygulamalarındaki (opex) başarımıza borçluyuz.” dedi.

Yalın 6 Sigma konusunda danışmanlık hizmetleri veren S.P.A.C tarafından 2006 yılından bu yana iki yılda bir gerçekleştirilen Yalın Altı Sigma Konferansları’nın 7’ncisi Antalya Kemer Mirage Park Otel’de gerçekleştirildi. 290 kişinin katıldığı konferans kapsamında, şirket verimliliğini arttırma ve rekabetçilik yeteneklerini geliştirme konusunda çeşitli panel ve seminerler gerçekleştirildi.

Konferansta açılış konuşması yapan Avrupa’nın tek yerleşkede en geniş ürün yelpazesine sahip jant üreticisi Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, 12 yıldır Türkiye’nin önde gelen firmalarının Sürekli İyileştirme ve Geliştirme tekniklerini paylaştıkları etkinlikte operasyonel mükemmellİk uygulamalarını liderlik açısından ele aldı. Mustafa Zaim, “Özellikle endüstri 4.0 kavramının yoğun olarak konuşulduğu ve firmaların hızla kendini bu eğilime göre yeniden şekillendirdiği günümüz dünyasında liderlerde çalışanlarını bu doğrultuda eğitmeli ve onları geleceğe hazırlamalıdırlar. Yaşanan teknolojik gelişmelerin mevcut mesleklerin yerini almak yerine, onları tamamlayacağını, süreçlerini kolaylaştıracağını ve düzelteceğini biliyoruz. Örneğin yakın gelecekte hesap tabloları karşısında geçirilen uzun saatler, veri işleme ya da müşteri taleplerini yürütmek için harcanan saatler geçmişte kalacak. Bu işleri artık makineler yerine getirecek ki, çalışanlar insan dokunuşu gerektiren daha kompleks işlere odaklanabilsin.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here