Nissan Türkiye’den atama

0
1019

Nissan Türkiye bünyesinde 2005 yılından bu yana farklı görevler üstlenen Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Anaç; Nissan Afrika, Ortadoğu, Hindistan Bölgesinin Hafif Ticari Taşıt Direktörlüğü görevine atandı.

Nissan Türkiye bünyesinde 2005 yılında pazarlama müdürü olarak göreve başlayan ve 2007 yılında satış müdürlüğü görevini üstlenen, 2013 yılından itibaren sürdürdüğü iş birimi koordinatörlüğünün ardından 1 Ekim 2014 itibari ile Nissan’ın satış, servis, yedek parça ve aksesuar pazarlama ve lojistik merkezinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten İbrahim Anaç, 1 Ekim 2017 tarihi itibarı ile Nissan Afrika, Ortadoğu, Hindistan Bölgesi’nin Hafif Ticari Taşıt Direktörlüğü görevine atandı.

Nissan Afrika, Ortadoğu, Hindistan Başkanı Peyman Kargar’ın duyurusunu yaptığı atama ile İbrahim Anaç, bundan sonra Afrika, Ortadoğu, Hindistan Bölgesi Satış ve Pazarlama Bölge Başkan Yardımcısı Kalyana Sivagnanam’a bağlı olarak, bölgedeki hafif ticari taşıt faaliyetlerinin geliştirilmesinden sorumlu oluyor.

İbrahim Anaç

Ankara Polis Akademisi’nde üniversite eğitimini tamamlayan İbrahim Anaç, ABD’nin Minnesota eyaletindeki Saint Thomas Üniversitesi’nde MBA ve Uluslararası İşletme alanında master yaptı. Harvard Business School’da General Management Program’ı bitirdi. İş hayatına Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak başlayan İbrahim Anaç, ABD’deki eğitiminin ardından özel sektöre geçerek EF Johnson Company ve National Computer Systems firmalarının ürün geliştirme bölümlerinde çalıştı. 1997 yılında Türkiye’ye dönerek Hyundai Assan’da Ürün Sorumlusu olarak görev yaptı. Daha sonra Doğuş Otomotiv’de Bölge Müdürlüğü, DOD’da Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yürüten İbrahim Anaç, kariyerini 12 yıldır Nissan’da sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here