Netlog Lojistik’ten dev Renault Trucks yatırımı

0
3200
Netlog-RenaultTrucks_T_01
Netlog Lojistik, 2020 yılındaki ilk yatırımını Renault Trucks ile yaptı.

Türkiye’nin en büyük entegre lojistik şirketi ve soğuk zincir lojistiği önderi olan Netlog Lojistik, 2020 yılındaki ilk yatırımını Renault Trucks ile yaptı. İki şirket arasındaki işbirliği kapsamında 150 adet Renault Trucks T 480 çekici Netlog Lojistik filosuna katıldı.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyerek bugün Türkiye’nin ilk 100 şirketi arasında yer alan Netlog Lojistik, Türkiye’den çıkan bir dünya markası olmak üzere emin adımlarla ilerliyor. Yurtdışındaki yatırımlarının yanı sıra yurtiçinde de hızlı büyümesini sürdüren Netlog Lojistik, 2020’de ilk yatırımlarını araç filosu için Renault Trucks ile yaptı ve 150 adet Renault Trucks T 480 çekici ile filosunu güçlendirdi.

Netlog-RenaultTrucks-6LI_02
Netlog Lojistik Ticari Operasyonlar Başkanı Olcay Sunucu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak, Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ve Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu (soldan sağa)

Sektörde de yılın ilk büyük araç yatırımı olarak dikkat çeken teslimata Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak ve Ticari Operasyonlar Başkanı Olcay Sunucu ile Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ve Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu katıldı. Yöneticiler, yeni araçların teslimat töreninde aynı zamanda sektörün gündemini de değerlendirdiler.

NETLOG_SEBASTIEN_DELEPINE_01
T serisinin 2019 yılında Türkiye’de en çok satılan ithal çekici olduğunu vurgulayan Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Renault Trucks’ın son üç yılda pazar payını en hızlı büyüten marka olduğunu açıkladı.

Renault Trucks son üç yılda pazar payını en hızlı büyüten marka

Yaklaşık 15 senedir süregelen bir işbirliklerinin bulunduğu Netlog Lojistik’e 150 adetlik Renault Trucks T 480 çekici teslimatından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Netlog’un 4-5 yıl önce ilk Euro 6 araçları teslim ettikleri firma olduğunun da altını çizerek, bu satışla birlikte Netlog’un 250 adet Renault Trucks markalı araç ile en büyük filoları haline geldiğini söyledi.

Sahap_Cak__Netlog_YKB_Bruno_Blin_Renault_Trucks_Dunya_Baskani
Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, günün anısı nedeniyle Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak’a bir plaket sundu.

T serisi ile iş ortaklarına performans, sürücü konforu ve en önemlisi toplam sahip olma maliyeti (TCO) anlamında en iyi çözümü sunduklarına inandıklarını kaydeden Sebastien Delepine, T serisinin Türkiye pazarında yakıt verimliliği ile tanınmasının yanı sıra Türkiye ve Avrupa’daki yaygın servis ağlarının da satışta etkili olduğunu ifade etti.

T serisinin 2019 yılında Türkiye’de en çok satılan ithal çekici olduğunu vurgulayan Sebastien Delepine, Renault Trucks’ın son üç yılda pazar payını en hızlı büyüten marka olduğunu açıkladı.

NETLOG_bruno_blin_01
Hedeflerinin müşterilerinin tüm beklentilerini olabildiğince hızlı karşılayabilmek olduğunu ve bunun için de gerçekten teknolojik olarak üst seviyedeki ürünlerine güvendiklerini kaydeden Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, en önemli odak noktalarının müşteriler için toplam satın alma maliyetinin (TCO) düşürülmesi ve satış sonrası hizmetlerinin kalitesi olduğunu açıkladı.

İş ortaklarımız olan müşterilerle uzun dönemli ilişkiler geliştirmek ve bu ilişkileri koruyabilmek çok önemli

Renault Trucks’ın Türkiye’deki büyüme hedeflerine paralel olarak 2020 yılına 150 adetlik Netlog teslimatı ile başlamaktan dolayı çok büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Renault Trucks Dünya Başkanı Bruno Blin, kendileri için iş ortakları olan müşterilerle uzun dönemli ilişkiler geliştirmenin ve bu ilişkileri koruyabilmenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, özellikle Netlog gibi kendi alanında önde gelen firmalar sözkonusu olduğunda bu önemin daha da arttığını dile getirdi.

Olcay_Sunucu_Sebastien_Delepine
Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Netlog Lojistik Ticari Operasyonlar Başkanı Olcay Sunucu’ya bir çekici-yarı treyler maketi hediye etti.

Hedeflerinin müşterilerinin tüm beklentilerini olabildiğince hızlı karşılayabilmek olduğunu ve bunun için de gerçekten teknolojik olarak üst seviyedeki ürünlerine güvendiklerini kaydeden Bruno Blin, en önemli odak noktalarının müşteriler için toplam satın alma maliyetinin (TCO) düşürülmesi ve satış sonrası hizmetlerinin kalitesi olduğunu açıkladı.

En önemli amaçlarının müşterilerinin kendi işlerinde başarılı olmalarını sağlayabilmek olduğunu vurgulayan Bruno Blin, bunun için işletme giderlerinin optimizasyonunun çok önemli olduğunu belirterek, sektörün en iyisi olan yakıt tüketimi, mümkün olan en düşük bakım ve onarım giderleri ve araçların mümkün olan en uzun operasyonda kalma süresiyle bunu sağlamaya çalıştıkları ifade etti.

olcay_sunucu_01
Orta ve uzun vadeli hedefleri doğrultusunda işlerine sürekli yatırım yapan bir şirket olarak yeni Renault Trucks araçları hem filo yenilemek hem de büyütmek amacıyla aldıklarını açıklayan Netlog Lojistik Ticari Operasyonlar Başkanı Olcay Sunucu, hizmet verdikleri müşterilerinin maliyetlerini düşürmek amacıyla bu araçları yurtiçinde kullanacaklarını dile getirdi.

Ülkemizin geleceğine olan inancımızın en somut göstergesi

Lojistik alanında bir dünya markası olma hedefiyle çıktıkları yolda yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini dile getiren Netlog Lojistik Ticari Operasyonlar Başkanı Olcay Sunucu, bugün yük taşımacılığı ve lojistik hizmetleri alanında Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçısı olduklarının altını çizerek, “Bu hayalin peşinden koşarken her zaman en büyük önceliğimiz, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak oldu. Bugün attığımız bu imzalar ve gerçekleştirdiğimiz bu teslimat töreni de aslında Netlog’un Türkiye ekonomisine olan güveninin ve ülkemizin geleceğine olan inancımızın en somut göstergesidir.” dedi.

SAHAP_CAK_01
41 yıldır sektör içinde olduğunu kaydeden Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak, 2020 yılı yatırımları içinde 150 adet Renault Trucks çekicinin yanı sıra depo yatırımları ve anlaşmasını yaptıkları treyler, kamyon ve dağıtım aracı siparişlerinin de bulunduğunu belirterek, Türkiye’ye ve insanına güvenlerinin tam olduğunu açıkladı.

Yurtiçinde günde 6 bine yakın TIR hareketini yönetiyoruz

Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada taşımacılık sektörünün ekonomilerin can damarı olduğunu ifade eden Olcay Sunucu, “Bu anlamda sektörde yaptığımız her yatırımla bir anlamda ekonomik faaliyeti destekliyoruz. Bugün Netlog olarak yurt içinde her gün 6 bine yakın TIR hareketini yönetiyoruz.” dedi.

Lojistik şirketlerinin en büyük maliyet kaleminin yakıt olduğunu hatırlatan Olcay Sunucu, şöyle devam etti: “Bu denli büyük bir operasyonda katma değerli hizmet sunmanın ve hizmet kalitesinin yanı sıra maliyet tasarrufları da rekabet esaslarımızda önem taşıyor. Renault Trucks çekicileri 2008’den, T serisi çekicileri ise 2015’ten bu yana kullanıyoruz. Bu yeni nesil çekicilerle birlikte bir yandan maliyetlerimizi aşağı çekip müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunarken diğer yandan da çevrenin korunmasına katkıda bulunacağız.

GOKALP_CAK_01
Şu anda yaş ortalaması üçün altında olan bir filoya sahip bulunduklarını kaydeden Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, bu teslimat törenini yapmalarındaki en önemli nedenin Türkiye’ye yatırım yapmaya verdikleri önemi göstermek olduğunu açıkladı.

Sürücülerin sesini dinleyen bir şirketiz

Araçların ne kadar az yakıt yaktığının yanı sıra sürücülerin de araçlar hakkında ne düşündüğünün kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Netlog Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, sürücülerinin sesini dinleyen bir şirket olduklarına dikkat çekerek, Renault Trucks’ın sürücülerinin gerçekten tercih ettikleri ve kullanmayı sevdikleri bir marka olduğunu söyledi.

Şu anda yaş ortalaması üçün altında olan bir filoya sahip bulunduklarını kaydeden Gökalp Çak, bu teslimat törenini yapmalarındaki en önemli nedenin Türkiye’ye yatırım yapmaya verdikleri önemi göstermek olduğunu açıkladı.

netlog-renault-trucks-MAKET_6LI_01
Netlog Lojistik ve Renault Trucks yöneticileri, bu önemli teslimat nedeniyle oldukça mutlu ve gururluydular.

2019’un Türkiye için çok kolay bir yıl olmadığını, ancak birçok rakiplerinden farklı olarak gelirlerinin ve cirolarının yüzde 50’sini yurtdışındaki şirketlerinden ve yüzde 50’sini de Türkiye’den elde etmelerinden dolayı pazardaki olumsuzluklardan fazlaca etkilenmediklerini ifade eden Gökalp Çak, Türkiye’de birçok sektörde yaşanan daralmaların kalıcı olduğunu düşünmediklerini belirterek, şunları söyledi: “Biz bugüne veya seneye oynayan bir şirket değiliz. Yaptığımız yatırımların, ektiğimiz tohumların hepsi 3-5 sene içerisinde yeşerecek ve şirketimizi üç beş sene içinde çok büyük bir hale getirecek. Biz, açıkçası bugünü kurtarma yatırımlarından çok geleceğe yatırım yapmaya odaklanıyoruz ve bunu yapabilecek gücümüz de var. Korkmuyoruz. Bazı sektörlerde satın alma görüşmeleri yapıyoruz. Yurtdışında devamlı masada olduğumuz şirketler var. Bu demek değil ki her görüştüğümüz şirketi satın alacağız. Bir veya ikisini aldık mı hem organik hem de inorganik büyümüş olacağız.

Netlog_omer_bursalioglu_01
Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu

Renault Trucks T serisi çekiciler ile Türkiye’deki pazar payımızı artırdık

Renault Trucks T serisi çekiciler ile Türkiye’deki pazar paylarını artırdıklarını dile getiren Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, “Uzun yol T serimiz, segmentinde çok özel bir konuma sahip. Araçlarımız, son teknolojik özellikleri, yüksek performansı, yakıt tasarrufu ve konforu ile hem lojistik firmalarının operasyonlarına hem de sürücülerin konfor ve verimliliklerine katkı sağlıyor. Tüm sunduğumuz avantajların Netlog Lojistik tarafından takdir edilmesinden son derece memnunuz. İlk teslimatımızı, bu denli büyük bir yatırım ile Netlog Lojistik’e yapmak bizim için çok özel bir yıl başlangıcı oldu.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here