Mutlu Akü, Automechanika İstanbul’da en yeni teknolojilerini tanıtıyor

0
2362

Mutlu Akü, sektöründeki en yeni teknolojileri Automechanika İstanbul Fuarı’nda sergiliyor.

Mutlu Akü, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Automechanika İstanbul’da yeni ürünlerini ve teknolojilerini sektör profesyonelleri ve katılımcılarla buluşturuyor. Standında SFB teknolojisinden Start-Stop AGM ve EFB teknolojisine, ağır hizmet akülerinden marin akülerine ve lityum iyon akülere kadar geniş ürün yelpazesini sergiliyor. Mutlu Akü’nün Automechanika’da ziyaretçiler tarafından en çok ilgi çeken ürünleri ise lityum-iyon ve Start&Stop aküler oldu.

Mutlu Akü, Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen lityum-iyon aküler, standart akülere oranla daha fazla enerji depoluyor. Standart akülere göre daha düşük hacme ve düşük ağırlığa sahip lityum-iyon aküler daha uzun ömre sahip. Daha çok hibrit otomobillerde tercih edilen lityum-iyon aküler ev tipi enerji depolama, yenilenebilir enerji, UPS, telekom ve forklift gibi endüstriyel alanlarda da kullanılabiliyor. Lityum-iyon aküler, karbon yayımını azaltmayı hedefleyen araçlarda kullanılması nedeniyle de çevre dostu olarak kabul ediliyor.

Bakım gerektirmeyen ürün teknolojisi ile Mutlu Start-Stop aküler

Mutlu Akü’nün yakıt ekonomisi ve karbondioksit salınımını azaltmak üzere tasarlandığı Start&Stop aküleri EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) ve AGM (Kuru tip) olarak iki tipte üretiliyor. Mutlu Akü’nün yoğunlaştırılmış enerjiye sahip EFB aküleri, tüm Start&Stop özellikli araçlarda kullanıma uygun şekilde özel olarak tasarlandı. Bu aküler, standart aküler gibi sulu tipte. Güçlendirilmiş iç yapısı sayesinde Mutlu Start Stop Aküler aynı sığadaki benzer bir aküye göre üç kata kadar daha fazla çevrim ömrü, hızlı şarj alma özelliği ve yüzde 40 ‘a varan daha yüksek performansa sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz