Muammer Pırlanta Dingil, yeni dingilini TREDER üyelerine tanıttı

0
326
treder-MPD-(2)
TREDER Başkanı Yalçın Şentürk başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeleri, 24 Ocak tarihinde Muammer Pırlanta Dingil’in fabrikasını ziyaret etti.

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), tedarikçi ziyaretlerine Konya’da devam etti. TREDER Başkanı Yalçın Şentürk başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeleri, 24 Ocak tarihinde Muammer Pırlanta Dingil’in fabrikasını ziyaret etti. TREDER üyeleri, firmanın yeni ürünü RELAX hakkında ayrıntılı bilgi alırken, fabrikadaki üretim süreçlerini yerinde görme şansı yakaladı.

treder-MPD-(7)
TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, katkılarından dolayı Muammer Pırlanta Dingil Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Pırlanta’ya plaket verdi.

Treyler sektörünün önemli tedarikçilerinden Muammer Pırlanta Dingil, Konya’daki iki fabrikasında dingil üretimi ve ihracatı gerçekleştiriyor. Yıllık 25 bin adetlik dingil üretimi yaptıklarını belirten Muammer Pırlanta Dingil Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Pırlanta, bugüne kadar kendi kaynaklarıyla yatırım yaptıklarının altını çizerek, “Üretimi artırmanın yollarını arıyoruz. Çünkü dingilin bütün kompanentlerini bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla bütün bölümlerin kapasitelerini artırmamız gerekiyor. Bu yüzden milim milim büyüyoruz.” şeklinde konuştu.

100 bin adetlik üretim yatırımı

Yeni bir yatırım planlarının olduğundan bahseden Pırlanta, yeni tam otomatik döküm hattı ile üretim kapasitesini dörde katlayacaklarını söyledi. 67 bin metrekarelik alanda üretime geçeceklerini kaydeden Pırlanta, tek vardiyada 100 bin adetlik bir üretim yapabileceklerini vurguladı.

treder-MPD-(3)
TREDER üyeleri, firmanın yeni ürünü RELAX hakkında ayrıntılı bilgi alırken, fabrikadaki üretim süreçlerini yerinde görme şansı yakaladı.

Muammer Pırlanta Dingil’in yeni ürünü RELAX hakkında bilgi veren Muammer Pırlanta Dingil Genel Müdürü Mehmet Tapur, 9, 12, 14, 16, 50 ton taşıma kapasiteli dingil gamına sahip olduklarını ve yeni ürün ismi olan RELAX’ın yurtiçindeki müşterilerinin Avrupa pazarı için üretilen araçlarında kullanıldığını söyledi. “Ayrıca Avrupa ve Rusya pazarındaki treyler imalatçılarının ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Yeni ürün dövme, döküm ve montaj hattı teknolojisi sayesinde daha da sağlamlaştı.” diyen Mehmet Tapur, dümenlenebilir modelinin de bulunduğu bilgisini vererek, rakiplerine göre daha kaliteli ve çok daha ekonomik olduklarının altını çizdi.

Muammer Pırlanta Dingil, Konya’daki iki fabrikasında dingil üretimi ve ihracatı gerçekleştiriyor.

Dingil montajı yapmıyoruz, dingilin kendisini üretiyoruz

Türkiye’de A’den Z’ye dingili üretebilen tek marka olduklarının altını çizen Tapur, yeni yatırımla birlikte üretim güçlerini çok daha ileri noktaya taşıyacaklarını söyledi. “Biz dingil montajı değil, dingilin imalatını gerçekleştiriyoruz.” diyen Tapur, Türkiye’nin treyler üretim gücüne önemli bir destek sağladıklarını söyledi.

treder-MPD-(5)
Muammer Pırlanta Dingil Genel Müdürü Mehmet Tapur, 9, 12, 14, 16, 50 ton taşıma kapasiteli dingil gamına sahip olduklarını ve yeni ürün ismi olan RELAX’ın yurtiçindeki müşterilerinin Avrupa pazarı için üretilen araçlarında kullanıldığını söyledi.

Tedarikçilerin desteğine ihtiyacımız var

TREDER Yönetim Kurulu Başkanın Yalçın Şentürk, yerli üreticilerle hareket etmenin her zaman daha iyi olduğunun altını çizdi. Yerli firmaların çok önemli seviyelere ulaştığını kaydeden Şentürk, “Buralara ulaşmak önemli ama daha önemlisi daha da ileriye gitmek. Muammer Pırlanta Dingil, daha ileriye gitmenin yollarını arıyor. Üretim güçlerini katlıyorlar, yeni ürünler ortaya koyuyorlar. Bu yolda onlara başarı diliyorum.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here