MobileKids Trafik Eğitim Projesi, çocuklarla buluştu

0
1177
Renault Trucks

Mercedes-Benz Türk ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen MobileKids Türkiye, projenin maskotu Moki ile birlikte 1 Nisan Pazar günü İstanbul Akbatı AVYM’de çocuklarla buluştu. MobileKids standını 200’ü aşkın kişi ziyaret etti.

Koşmak İyi Gelecek!” sloganı ile bu yıl ilk kez düzenlenen Akbatı Çocuk Koşusu sonrası çocuklar Festival Park Alanı’nda Moki ile eğlenceli bir gün geçirirken ebeveynler MobileKids Trafik Eğitim Projesi hakkında bilgilendirildi.

Küçük yaştan itibaren trafik bilinci kazandırmayı ve güvenli yolculuk konusunda çocukları bilgilendirmeyi amaçlayan MobileKids Trafik Eğitim Projesi, “çocuklar trafikte” sloganıyla içinde interaktif oyunların da olduğu eğlenceli etkinliklerle çocuklar ve ailelerine farkındalık aşılıyor.

Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de hayata geçirilen, dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids Trafik Eğitim Projesi, 2018 yılında da etkinliklerini sürdürüyor. MobileKids Türkiye bu kez, 1 Nisan Pazar günü İstanbul Esenyurt’ta bulunan Akbatı AVYM Festival Park Alanı’nda 200 aşkın çocuk ve aileleri ile bir araya geldi.

Öğretici oyunlarla trafik bilinci kazandırılıyor

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında farklı illerdeki okullarda Trafik Ateşböceği ile verilen trafik eğitimine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla farklı tarihlerde yan etkinlikler düzenleniyor. Bu çerçevede 1 Nisan Pazar günü İstanbul Esenyurt’ta bulunan Akbatı AVYM Festival Park Alanı’nda çocukların katılabileceği atölye ve yaratıcı drama çalışmaları düzenlendi. MobileKids’in maskotu Moki ile birlikte düzenlenen atölye çalışmalarında “Kendi Trafik İşaretini Tasarla”, “Boyama Etkinlikleri”, “Mini Şehir”, “Kes Yapıştır Trafik Işıkları” başlıklı etkinlikler yer aldı. Sabah 10:00’da başlayıp 15:00’a kadar süren etkinliğe 200’den fazla çocuk ve aileleri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz