Mitsubishi Engelberg Tourer dünya prömiyeri Cenevre’de gerçekleştirildi

1
309
Mitsubishi_Engelberg_Tourer_III
Mitsubishi Engelberg Tourer

Mitsubishi’nin 89’uncu Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda tanıttığı yeni nesil crossover Mitsubishi Engelberg Tourer aracı, elektrikli motor sistemi ve tüm tekerlerden çekiş teknolojileriyle SUV cazibesini yeni bir düzeye taşıyor.

Mitsubishi standında yer alan diğer yeni modeller L200 ve ASX de ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Mitsubishi Motors Corporation (MMC), yeni nesil crossover Mitsubishi Engelberg Tourer aracını 5 – 17 Mart tarihlerinde gerçekleşen 89’uncu Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıttı. Mitsubishi Engelberg Tourer, SUV cazibesini yeni bir düzeye taşırken, MMC’nin kendi geliştirdiği elektrikli motor sistemi ve tüm tekerlerden çekiş teknolojileri bulunuyor.

MMC ayrıca kullanıcıların otomobilleri ve evleri arasında ortak elektrik üretip depolamasına imkan vererek elektrikli araçların değerini arttıran yeni enerji ekosistemi Dendo Drive House (DDH) tanıtımını da gerçekleştirdi. MMC bayilerinden EV/PHEV satın alan müşterilere sunulan DDH, V2H (Vehicle to Home, Araçtan Eve) tabanlı bir ev sistemi olarak Avrupa ve Japonya’da 2019’da kullanıma giriyor.

Mitsubishi Motors fuardaki standında 2019 Eylül ayında Türkiye pazarına girecek, yeni makyajlı pick-up’ı L200 ile de dikkat çekti. Sağlamlık, dayanıklılık ve yük performansı en üst düzeyde olan Mitsubishi Motors’un küresel stratejik modeli yeni Mitsubishi L200, keskin çizgilere sahip gövde hatları, genişletilmiş çamurluklar ve parlak vurguları ile Mitsubishi Motors pick-up anlayışını güçlendirerek modern bir görünüm sunuyor. Far ve tampon parçaları, güçlü tasarımın parçası haline gelerek ön ve arka tasarımları çevreliyor.

Mitsubishi’nin küresel arenada en çok satan üçüncü aracı olan ASX’in yeni kasası da 89’uncu Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Hafif ve kompakt bir gövde ile sürücüye yüksek bir hakimiyet, keyifli ve kolay bir sürüş sağlayan ASX, Avrupa pazarlarına 5 ileri vitesli manuel şanzıman ya da 6 vitesli Spor Modlu INVECS1-III CVT şanzıman ile uyumlu 2.0L MIVEC2 16 valf motor seçenekleri, iki ve dört tekerden çekişli sürümleriyle Avrupa piyasasına girecek.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here