Mersin Çalışma Grubu ve İran-Irak-Afganistan-Orta Asya Ülkeleri Çalışma Grubu toplantıları gerçekleştirildi

0
428
mersin-calisma-grubu-toplantisi-ve-iran-irak-afganistan-orta-asya-ulkeleri-calisma-grubu-toplantilari-gerceklestirildi-4
UND’nin 40. Genel Kurulu sonrası Mersin Bölgesi'nde ilk çalışma grubu toplantısı gerçekleştirildi.

UND’nin 40. Genel Kurulu sonrası Mersin Bölgesi’nde ilk çalışma grubu toplantısı gerçekleştirildi. Mersin Çalışma Grubu ve İran-Irak-Afganistan-Orta Asya Ülkeleri Çalışma Grubu üyelerinin katılımı ile yapılan toplantılarda Çalışma Grubu Başkan ve Başkan Yardımcıları seçimi yapıldı.

Gerçekleştirilen Mersin Çalışma Grubu toplantısında Bulgaristan’daki otoyollarda kullanılan OGS ve güzergah veren cihazların kullanımında yaşanan sıkıntılar, Kapıkule’deki akaryakıt fiyatları, Avrupa’ya yapılan taşımalar için yaşanan vize sorunu, Macaristan BİReg sistemi ile ilgili şikayetler ve Sırbistan’da yazılan yüksek takograf cezaları ile ilgili sorunlar dile getirildi.

İran-Irak-Afganistan-Orta Asya Ülkeleri Çalışma Grubu toplantısında ise Kazakistan transit geçiş belge sorunu, Irak sınır kapısında Covid-19 testleri için her seferinde 25 Dolar ödenmesi, Mersin-Trieste RoRo hattı sefer sayıları ve yüksek ardiye cezaları konuları gündeme getirildi.

Toplantılara Muhittin Ocak (OCAKTRANS), Kerem İmrak (İMSAN), Coşkun Aytaş (EMRE AYTAŞ), Burhan Özcan (ÖZCANLAR), Mehmet Can Arslan (ÖZAKAR), Süleyman Aktaş (FLAY LOJİSTİK), Yılmaz Özçelik (ÖZÇELİK TRANSPORT), Necat Kaya (RASTKAYA), Harun Özkaya (MERSİN ÖZKAYALAR), Muazzez Araç (AGİT), Ahmet Baki (BAKİLER), Hasan Akgümüş (KARDELEN), Aziz Akbal (AKBAL LOJİSTİK), Hüseyin Düzkaya (İPEKYOL), Şehmus Tekin (NUBAHAR), Mehmetşah Selvi (MERSAN TRANS), Suraş Çakır (SULTANTUR), Sedat Saçı (RAMSER), Murat İlça (ÖZKİRAZ), Necmettin Cabadak (CİZRE CİHAN) ve Gamze Nur Okul (UND MERSİN), Akın Gündüz (UND MERSİN) katılım gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz