Mercedes-Benz Türk’ten ilk hackathon etkinliği

0
651

Mercedes-Benz Türk, 1 – 2 Aralık tarihleri arasında ilk hackathon etkinliğini “Discover The Future of Mobility” konu başlığı ile düzenleyecek. Mercedes-Benz Türk’ün Hadımköy yerleşkesinde düzenlenecek HACK.ISTANBUL etkinliğinde geleceğin hareketlilik çözümlerine yönelik geliştirilecek projeler yarışacak. HACK.ISTANBUL’da ilk üçe giren takımlar toplamda 37 bin 500 TL nakdi ödülün yanı sıra sürpriz hediyelerin de sahibi olacak.

Mercedes-Benz Türk, inovasyon ve yaratıcılığa verdiği değeri bu etkinlikle bir kez daha gözler önüne seriyor. Şirketin düzenleyeceği ilk hackathon olan “HACK.ISTANBUL”, 1 – 2 Aralık tarihleri arasında İstanbul’daki Hadımköy’de Küresel IT Çözümleri Merkezi birimi ile gerçekleşecek. 30 Kasım akşamında buluşacak olan katılımcılar, takip eden iki gün boyunca 24 saat aralıksız olarak geleceğin hareketlilik çözümlerine odaklanacaklar.

Yeni bir çağın başladığı otomotiv endüstrisinde Daimler’in CASE (Connected, Autonomous, Shared Services, Electric) stratejisine yönelik çalışmalar; bağlanılabilirlik, özerk (otonom) sürüş, paylaşılan hizmetler ve elektrikli araçlar “HACK.ISTANBUL”a ilham kaynağı olacak.

Mercedes-Benz Türk “HACK.ISTANBUL” etkinliğine katılmak için önümüzdeki haftadan itibaren aktif olacak olan etkinliğin www.hackathon.mercedes-benz.com.tr web sitesi üzerinden bireysel veya takım olarak başvurular gerçekleştirilebilecek, duyurular ise Mercedes-Benz Türk’ün Facebook, Instagram ve Linkedln sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak.

Yarışmada ilk üçe girenlere toplamda 37 bin 500 TL’lik para ödülünü ek olarak takım üyelerinin her birine Ruspberry B Plus hediye edilecek. Tüm bunların yanı sıra, birinci olacak takımı sürpriz hediyeler bekleyecek.

Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Direktörü Betül Çorbacıoğlu Yaprak, düzenlenecek hackathon etkinliğiyle ilgili olarak; ”Ana şirketimiz Daimler, farklı yerlerde birçok hackathon serisi gerçekleştiriyor. Biz de Türkiye’nin bu anlamdaki potansiyeline inanıyoruz ve Hack.İstanbul ile bu sene hackathon serilerinin Türkiye ayağını başlatıyoruz. Önümüzdeki sene de farklı bir temayla yeniliğe ve yaratıcılığa verdiğimiz değeri sürdüreceğiz.” dedi.

Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz, SDC Türkiye’nin (Solution Delivery Center) beşinci yıl kutlamalarına yaklaşılırken düzenledikleri yarışma hakkında; “Geleceğe gidilen yolculukta içinde bulunduğumuz toplumla beraber yürümenin ve birlikte yenilik yapmanın gücüne inanıyoruz. Bu bağlamda hackathon konumuzu ‘Discover the Future of Mobility’ olarak belirledik. Hackathon temposuna uyum sağlayabilecek, yarışmayı seven yazılımcıları, tasarımcıları, iş geliştirme uzmanlarını, girişimcileri, yeni mezunları ve üniversite öğrencilerini, kısaca; geleceğin hareketliliğine değer katacak yeni fikirleri olan herkesi yarışmamıza bekliyoruz.” dedi.

Hackathon nedir?

Hackathon’lar özellikle grafik tasarımcılar, yazılımcılar ve proje yöneticilerinin ilgi gösterdiği ve yazılım projeleri, donanımlar geliştirerek, fark yaratacak çözümler üretilen bir tür mesleki yarışmalardır. Etkinlikte ortak bir konuya ilgi duyan kişiler bir araya gelerek, sınırlı bir zaman içerisinde kendilerine verilen konuyla ilgili ortaya yeni-inovatif bir ürün çıkarmaya çalışırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here