Mercedes-Benz Türk, MobileKids Projesi ile Çocuk Gelişim Fuarı’na katıldı

0
1090
Renault Trucks


Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de hayata geçirilen, dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nin tanıtımına farklı etkinlikler ile devam ediyor. MobileKids Trafik Eğitim Projesi, bu kez, 0-10 yaş arası çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, kültürel ve bedensel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 16 -19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde bu yıl ilk kez düzenlenecek Çocuk Gelişim Fuarı’nda çocuklar ve aileleriyle buluşacak.

İnteraktif oyunlarla trafik bilinci kazandırılıyor

Farklı illerdeki okullarda Ateşböceği ile verilen trafik eğitimine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla yan etkinlikler düzenleyen MobileKids Trafik Eğitim Projesi, “çocuklar trafikte” sloganı ile bu kez 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Gelişim Fuarı’nda stand kuruyor. MobileKids Trafik Eğitim Projesi standında yer verilecek interaktif oyun kapsamında çocuklar, tabletler aracılığıyla trafik simülasyonuna katılacak. Çocuklar bu eğlenceli oyunla yol güvenliği bilgilerini geliştirme olanağına kavuşacaklar.

Uygulamalı eğitimle bilgiler pekişiyor

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında 7-14 yaş arası ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisinin ve farkındalığının artırılması, trafikle ilgili kavram, beceri ve tutumları kazanmaları hedefleniyor. Temel trafik kavramları, trafikte dikkat, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar gibi farklı ve kapsamlı bölümlerden oluşan eğitim ile çocuklara, yetkinliklerini artırma şansı sunuluyor.

Bugüne kadar 11 ilde 28 okulda 13 bin 400 öğrenciye bire bir altı saat trafik eğitimi verilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nde eğitim etkinlikleri, ilköğretim okullarının bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği adı verilen tırda gerçekleştiriliyor. Ateşböceği içerisindeki özel donanım ve malzemeler sayesinde çocuklar program içeriklerini bizzat uygulayabiliyor.

Online eğitim imkânı

Eğitim etkinliklerine katılamayan çocuklar, trafik eğitimlerini MobileKidsTrafik Eğitim Projesi web sitesini (tr.mobilekids.net) ziyaret ederek alabiliyorlar. Siteyi ziyaret eden çocuklar, proje kapsamında okulları ziyaret eden Ateşböceği’nde verilen eğitimin aynısını eğitici videolar ve eğlenceli oyunlarla alabiliyorlar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz