Mercedes-Benz Türk, Kamil Koç’a 35 adet Tourismo teslim etti

1
1842
Mercedes-Benz-Turk-Kamil-Koc-Teslimat-Toreni_4

Mercedes-Benz Türk, Kamil Koç’a 35 adet Tourismo 16 RHD (2+1) satışı gerçekleştirdi. 20 Milyon yolcu hedefi için yatırımlarına devam eden Kamil Koç, araç parkındaki Mercedes-Benz marka otobüs sayısını bu alım ile 413’e çıkardı.

Karayolu yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren ve ortalama bin 100 araçlık filosuyla 67 ilde 861 satış noktasında yolcularına hizmet veren Kamil Koç, filosunu yeni Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD (2+1) araçlarla gençleştirmeye devam ediyor. Mercedes-Benz Türk bayi Koluman İstanbul aracılığıyla 35 adet Tourismo 16 RHD (2+1) alan Kamil Koç, bu yatırım ile araç parkındaki Mercedes-Benz marka otobüs sayısını da 413’e çıkardı.

Ortaköy’deki Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Doğan’ın yanı sıra Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Grup Müdürü Murat Kızıltan, Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Koluman İstanbul Genel Müdürü Ali Saltık, Mali ve İdari İşler Direktörü Erol Özkal, Otobüs Satış Müdürü İbrahim Önder Gökçe, Kamil Koç Mali İşler Direktörü Ömer Faik Ünsal, Operasyon Direktörü Çağatay Kepek, Öz Mal Filo Müdürü Ömer Tunca ve Kuzey Marmara Bölge Müdürü Baki Karakaçan katıldı.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Doğan’a bir plaket verdi.

Tören sırasında bir konuşma yapan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında 91 yıldır faaliyet gösteren Kâmil Koç gibi köklü bir firmaya 35 adet yeni Tourismo RHD (2+1) satışı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz de Mercedes-Benz Türk olarak, toplamda 1 milyar Euro’yu aşan yatırım hacmimizle Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biri olmaya ve satışlarımızla pazardaki 51 yıllık önderliğimizi korumaya devam ediyoruz. Bu bağlamda her geçen gün kendimizi daha da geliştirerek, müşterilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda ürünlerimizi çeşitlendiriyoruz ve tesislerimize yatırımlarda bulunuyoruz. Şirketimizin kurulduğu günden bu yana otobüs fabrikamıza 460 milyon Euro’yu aşkın yatırım gerçekleştirdik ve 85 binin üzerinde otobüs ürettik. 2017 yılında 3 bin 795 adet otobüs üreten şirketimiz, bunun 3 bin 350 adedini ihraç etti. Yurtiçi pazarında da Kamil Koç gibi büyük firmalarla uzun yıllardır süre gelen işbirliklerimizin devamını temenni ediyoruz.’’ dedi.

Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Doğan ise “Kâmil Koç her yıl olduğu gibi bu yıl da koyduğu hedeflere ulaşma doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor. Ortalama bin 100 adede yakın aracın çalıştığı filomuzla 20 milyon yolcu taşıma hedefiyle başladığımız 2018 yılında son derece önemli yatırımlar yaptık. İnancımız odur ki, yapılan tüm bu yatırımlar bizi hedeflerimize biraz daha yaklaştıracak. Dövizdeki dalgalanmaya rağmen oldukça önemli bir yatırıma imza atmış bulunuyoruz. Sezon başında 35 araçla yapmış olduğumuz bu yatırım yolculuğumuz, sektörümüze ve ülke ekonomisine duyduğumuz güvenin bir işaretidir. Kamil Koç’un yatırımları filo ve yolcu sayısı büyümesine paralel olarak devam edecektir. Biz Mercedes-Benz Türk gibi değerli iş ortaklarımızla hizmet kalitemizi geliştirmeye, büyümeye ve yolcularımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Karşılıklı güven ve anlayışa dayalı bu işbirliği için Mercedes Benz Türk ailesine teşekkürlerimi iletiyorum.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Doğan’a bir nazarlık hediye etti.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sektörümüz her geçen gün yenilenen, hizmet çeşitlerinin ve kalitesinin arttığı dinamik bir sektör. Mercedes-Benz Türk olarak biz de bu anlamda sürekli olarak kendimizi geliştirerek; sektöre yeni, konforlu ve en önemlisi güvenli araçlar sunarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Biz müşterilerimizi ailemizin bir parçası olarak görüyor; işbirliklerimizin uzun ömürlü olmasını diliyoruz. Bu yüzden de müşterilerimize ürünlerimizin yanı sıra finansman, ikinci el ve satış sonrası hizmetleri de sunarak onların oluşabilecek her türlü ihtiyaçlarına karşın çözüm üretmeye çalışıyoruz. Proje, Mercedes-Benz Türk Finansman Hizmetleri tarafından finanse edilmiştir. Kamil Koç’un kısa zamanda bu yatırım tercihinin karşılığını göreceğine inanıyorum. Ayrıca başta Kamil Koç’un ve bayimiz Koluman İstanbul’un yöneticileri ve çalışanları olmak üzere, satışımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyor; bu satışın hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.’’

35 adet Tourismo 16 RHD (2+1) alan Kamil Koç, bu yatırım ile araç parkındaki Mercedes-Benz marka otobüs sayısını da 413’e çıkardı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz