Marcopolo Rail, üretim kapasitesini artırıyor

0
361
Marcopolo Rail
Marcopolo Rail, Caxias do Sul, Rio Grande do Sul'da toplam 2.600 m² alana sahip yeni bir yapıyla üretim kapasitesini genişletti. A

Yeni demiryollarının geliştirilmesi ve üretiminde uzmanlaşmış bir şirket olan Marcopolo Rail, Caxias do Sul, Rio Grande do Sul’da toplam 2.600 m² alana sahip yeni bir yapıyla üretim kapasitesini genişletti. Alan, Brezilya ve Latin Amerika’daki demiryolu yolcu taşımacılığına yönelik farklı talepleri karşılamak amacıyla yalnızca yerli araçlar üretecek ve araç modernleştirme hizmetleri kapsamında stratejik ortaklarla projeler geliştirme olanağı da sunacak.

Birimde yakın zamanda pazara sunulan bir model de üretilecek: Prosper VLT Hybrid. Bu hibrit araç, şehiriçi ve belediyeler arası taşımacılığa yönelik olup dizel ve elektrikli motorların verimliliğini akü gücüyle birleştiriyor. Genişletilmiş iş biriminin idari müdürü Petras Amaral Santos, Prosper VLT Hybrid’in CO2 yayımlarını azaltmanın yanı sıra operasyonlarda daha fazla performans ve özerklik sunduğunu doğruladı.

Üretim altyapısının genişletilmesinin, birimin rekabet gücünü artırması bekleniyor; çünkü tesis, en son teknolojiye sahip ekipmanlara güvenmenin yanı sıra uygun eğitim alan son derece uzmanlaşmış bir üretim ekibine de sahip. Yeni tesis, uluslararası standartları karşılıyor ve ergonomik açıdan daha sağlam ve verimli bir akış sunarak bileşenlerin ve malzemelerin taşınmasını daha çevik hale getiriyor ve sonuç olarak üretkenliği artırıyor.

Bu yeni alanı yaratmak için yeni makine ve ekipmanların, tezgahların ve gezer vinçlerin kurulumunun yanı sıra bağımsız bir depolama ve lojistik alanı da içeren altyapı yatırımları yapıldı. Bu iyileştirmeler, Marcopolo Rail‘e, Marcopolo‘daki parça üretim merkezi ve boya kabinleri gibi geri kalan alanlarla sinerjiye olanak tanıyan bir alan sağlayarak süreçlerin daha çevik ve basitleştirilmiş olmasını sağladı.

Marcopolo Rail‘de üretimde olan projeler arasında People Movers modelleri ve Şili’deki ülkenin demiryolu ağını yönetmekten sorumlu, hükümet kontrolündeki bir şirket olan Empresa de los Ferrocarriles del Estado – EFE Trenes de Chile’ye (Şili Federal Demiryolu Taşımacılığı Şirketi) her biri iki Prosper vagonu içeren üç Dizel Çoklu Ünite (DMU) tedariği yer alıyor.

Marcopolo Rail
Raylı sistemler iş birimi, hem endüstriyel düzeyde hem de ek tahrik seçeneklerinde modernleşmeye ve teknolojiye yatırım yapıyor.

Nitelikli işgücü eğitimi

Marcopolo Rail aynı zamanda demiryolu sektörüne yönelik projelerin geliştirilmesi üzerinde çalışacak mühendislik ekiplerinin eğitimine de yatırım yapacak. Bu girişim, şirketi ülkedeki demiryolu taşımacılığı sektörünün farklı zorluklarına göre giderek daha fazla kişiselleştirilmiş araçlar geliştirmeye hazırlayacak ve Brezilyalı profesyonellere daha fazla değer verilmesini sağlayacak.

Petras Amaral Santos, şunları söyledi: “Bu yeni tesisler ve nitelikli ekiplerle en yüksek kalitede ürünler geliştireceğiz ve pazardaki köklü stratejik ortaklarla ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Brezilya’nın mobilite çözümlerinde referans haline gelmesine olanak tanıyarak hem Brezilya’da hem de yurt dışında sektördeki büyümeye eşlik etmeye hazır olduğumuzu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz