MAN Roadshow tamamlandı

0
2090

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin düzenlediği geleneksel MAN Roadshow, 36 günlük Türkiye turunu tamamladı. Yeni nesil TG serisi MAN kamyon ve çekicilerinin tanıtıldığı MAN Roadshow, 16 noktada gerçekleştirdiği etkinliklerle MAN teknolojisini tüm Türkiye’ye taşıdı.

MAN’ın TGS, TGX ve TGL serisi araçlarının birebir tanıtıldığı ve test edildiği geleneksel MAN Roadshow, 24 Nisan’da Ankara’da başladığı 2017 rotasını 29 Mayıs’ta yine Ankara’da gerçekleştirilen etkinlikle tamamladı.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, dünyanın üretim ve mühendislik devi MAN’ın yüksek standartları ve ileri teknolojisi ile her açıdan çok önemli avantajlar sunduğuna dikkat çekerek, “MAN, Euro 6C ile geleneksel olarak sunduğu bu avantajları yeni zirvelerine taşıdı. Daha yüksek performans, daha yüksek sürüş konforu, daha uzun bakım aralıkları, daha düşük işletme maliyetleri ve yakıtta daha yüksek tasarruf oranları gibi her alanda çok önemli gelişmeler gerçekleştirdi.” dedi.

Kamyon ve çekicide MAN Roadshow bereketi

Roadshow ile ilgili bir açıklama yapan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, dünyanın üretim ve mühendislik devi MAN’ın yüksek standartları ve ileri teknolojisi ile her açıdan çok önemli avantajlar sunduğuna dikkat çekerek, “MAN, Euro 6C ile geleneksel olarak sunduğu bu avantajları yeni zirvelerine taşıdı. Daha yüksek performans, daha yüksek sürüş konforu, daha uzun bakım aralıkları, daha düşük işletme maliyetleri ve yakıtta daha yüksek tasarruf oranları gibi her alanda çok önemli gelişmeler gerçekleştirdi. Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Roadshow ile MAN’ın bu teknoloji şölenini Türkiye’nin tüm bölgelerine taşıdık ve araçlarımızı birebir tanıttık. Yeni nesil MAN kamyon ve çekiciler, üstün nitelikleri ile gittikleri her noktada yoğun ilgi ve beğeni topladı.” dedi.

Kamyon ve çekici satışlarında Roadshow bereketi yaşadıklarını da kaydeden Serkan Sara, “MAN Roadshow döneminde toplamda 205 adet kamyon ve çekici satışı gerçekleştirildi. 181 araç da teslim edildi.” açıklamasında bulundu.

MAN Roadshow’da MAN teknolojisi sergilendi

Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan 14 ili ve 16 merkezi kapsayan MAN Roadshow’da 2017 model TGS 18.420 4×2 BLS-TS (Özünlü damper yarı treyler), TGS 18.420 4×2 BLS (Krone tenteli yarı treyler), TGX 18.460 4×2 BLS (Krone tenteli yarı treyler), TGS 41.360 8×4 BB Mikser (İmer mikser), TGS 41.500 8×4 BB Damper (Özünlü damper) ve TGL 12.180 araçlar tanıtıldı. Öğlen başlayan ve akşam saatlerine kadar süren Roadshow, yapılan teknik sunumlar, araç başında bilgilendirmeler ve test sürüşleri ile büyük ilgi çekti.

Yeni nesil MAN TG serisi kamyon ve çekiciler

MAN Roadshow’da çeyrek bin yılı aşan köklü geçmişi ile dünyanın üretim ve mühendislik devi MAN’ın yeni nesil TG serisi kamyon ve çekicilerinde kaydedilen geliştirmeler öne çıktı. Yeni nesil TG serisinde motordan kabine, aktarma organlarından ileri sürüş sistemlerine kadar birçok alanda önemli geliştirmeler yapıldı. MAN kamyon ve çekicileri, önceki modelleri ile de dayanıklılık, kalite, konfor, teknoloji, düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyetleri ile öne çıkıyordu. Şimdi her alanda yapılan geliştirmelerle MAN’ın yeni nesil TG serisi kamyon ve çekicileri, seleflerinin de üzerine çıktılar.

Yeni nesil TG serisi ile performans ve konfor arttı, yakıt tüketimi, bakım maliyetleri ve yayımlar düştü

Common Rail teknolojisindeki tecrübesi ve uzmanlığı ile MAN, yeni nesil motorlarında bir çok açıdan geliştirmeler yaptı. Bu geliştirmelerle bir yandan daha yüksek güç ve performansa ulaşırken, diğer yandan da yakıt tasarrufu sağlandı ve yayım değerleri düşürüldü. Yeni nesil TG serisi kamyon ve çekicilerde kullanılan Euro 6C motorlarda, bir önceki seriye göre 20 beygire kadar daha fazla güç ve 200 Nm’ye kadar daha yüksek tork sunuluyor. Çelik piston kullanılan yeni nesil motorlarda sunulan daha yüksek performansa karşın, harcanan yakıt ve bakım maliyetlerinde ciddi düşüşler elde edildi. Üstelik yapılan tüm bu geliştirmelerle bakım aralıkları ve araç ömrü de uzatıldı. Bunlarla birlikte yeni nesil şanzımanla hem yakıt tasarrufu desteklendi hem de sürüş konforu ve performansı artırıldı. MAN’ın yeni nesil TG serisi kamyon ve çekicilerinin kabin içi de yenilendi. Yeni nesil koltuklardan 5” ya da 7” MAN Premium Multimedya’ya, yenilenmiş kumanda panelinden ileri teknolojiye kadar kabin içinde yapılan birçok geliştirme ile sürüş konforu artırıldı. Yeni nesil MAN araçlarda ileri sürüş teknolojileri MAN Telematics, EfficientCruise ve EfficientRoll avantajları da sunuluyor.

MAN Roadshow 2017, 36 günde 14 ile uğradı

MAN Roadshow’un bu yılki rotası ise şöyle gerçekleşti: 24 Nisan Pazartesi Ankara, 26 Nisan Çarşamba Konya, 27 Nisan Perşembe Denizli, 28 Nisan Cuma Antalya, 2 Mayıs Salı İzmir, 4 Mayıs Perşembe Balıkesir, 5 Mayıs Cuma Bursa, 8 Mayıs Pazartesi Eskişehir, 10 Mayıs Çarşamba İstanbul Anadolu, 11 Mayıs Perşembe İstanbul Avrupa, 15 Mayıs Pazartesi Tekirdağ (Çorlu), 17 Mayıs Çarşamba Bursa, 22 Mayıs Pazartesi Samsun, 24 Mayıs Çarşamba Trabzon, 26 Mayıs Cuma Artvin (Hopa), 29 Mayıs Pazartesi Ankara.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz