lrizar ie otobüs, İspanya’da 2021 Yılının Otobüsü seçildi

0
474
irizar-iebus-1
Yeni nesil 12 metrelik lrizar ie otobüs İspanya'da 2021 Yılının Otobüsü ödülünü kazandı.
Renault Trucks

Irizar e-hareketlilik yıla iki yeni ödülle başladı. Kısa bir süre önce lrizar ie kamyon, 2021 Yılının Ekolojik Ticari Taşıtı ödülünü kazanmıştı. Şimdi de yeni nesil 12 metrelik lrizar ie otobüs İspanya’da 2021 Yılının Otobüsü ödülünü kazandı.

Grupo Editec ve kentiçi taşımacılık operatörlerini temsil eden jüri, bu ödülü lrizar e-hareketlilik araçlarına üçüncü kez veriyor. 2015 yılında o dönemde bilindiği gibi i2e bu ödüle layık görülmüş ve üç yıl sonra 2018 yılında lrizar ie tramvay ödülü kazanmıştı.

lrizar e-hareketlilik Genel Müdürü lmanol Rego, konuyla ilgili olarak “Yıla bu iki ödülü kazanarak başlamak bize gurur ve memnuniyet veriyor. Bu ödül, son yıllarda her türlü uygulamada teknolojiye, yenilikçiliğe ve sürdürülebilirliğe bağlılığımızın bir sonucudur.” dedi.

Bu otobüs modeli diğerlerinin yanında Madrid, Londra, Marsilya, Cenova ve Lüksemburg gibi farklı Avrupa kentlerinde 2014 yılından beri kullanılıyor. Geçmiş yıllarda elde edilen deneyim ve veri bu aracın güvenilirliğini ve güvenliğini gösteriyor.

irizar-awards-4
Irizar e-hareketlilik yıla iki yeni ödülle başladı. Kısa bir süre önce lrizar ie kamyon, 2021 Yılının Ekolojik Ticari Taşıtı ödülünü kazanmıştı.

lrizar ie bus hakkında

12 metrelik lrizar ie otobüsün yeni nesli ilk kez Busworld 2019 Fuarı‘nda tanıtıldı. Yüzde 100 elektrikli, sıfır yayımlı otobüs, kentiçi taşımacılığın güncel ve gelecekteki ihtiyaçlarına sürdürülebilir ve eko-verimli kentiçi hareketlilik çözümü sunuyor.

Çekici estetik tasarımına ek olarak yeni nesil, yeniliklere ve yeni akülere sahip 10, 12, 15 ve 18 metrelik sürümlerle sunuluyor. Optimize edilen hacim sayesinde daha yüksek yolcu sığası ve daha fazla modülerlik elde ediliyor.

Yeni nesil daha verimli aküler, tüketimi azaltan ve daha uzun araç menzili sunan rejeneratif fren sistemi ile birleştirildi.

Yeni lrizar ie otobüs, bir combo 2 konektörü kullanılarak beş adede kadar birlikte çalışabilir yavaş şarj noktası konumuna sahip olabiliyor. Aracın yavaş şarjı 3 saat sürüyor. Pantograf ile hızlı şarj seçeneği de bulunuyor.

Irizar ie otobüsün yeni nesli Sınıf 2 olarak sertifikalandırılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz