Lojistik şirketi Girteka, 2 bin Volvo kamyon satın alıyor

0
759
volvotrucks-girteka
Girteka Logistics, en az 2 bin adet en yeni nesil Volvo FH kamyon yatırımı yapmaya karar verdi.
Renault Trucks

Avrupa’nın önde gelen lojistik şirketlerinden biri olan Girteka Logistics, en az 2 bin adet en yeni nesil Volvo FH kamyon yatırımı yapmaya karar verdi. Bu büyük filo yenilemesinin beklenen kazanımları arasında geliştirilmiş güvenlik, artırılmış sürücü konforu ve düşürülen yakıt tüketimi yer alıyor.

Litvanya merkezli Girteka Logistics, Avrupa ve Rusya’da geniş bir ağ işletiyor ve 15 bin kamyon şoförüne ve 8 bin kamyona sahip bulunuyor.

Uzun mesafelerde yüksek kaliteli hizmet sağlamak, yakıt verimliliği, güvenlik ve sürücü konforu Girteka Logistics için en önemli öncelikler ve bu nedenle bunlar 2 bin yeni Volvo FH kamyona yatırım yapma kararının arkasındaki ana nedenler.

Girteka Logistics CEO’su Edvardas Liachovičius, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yeni Volvo FH, çalışma süresini ve yakıt verimliliğini optimize ediyor ve aynı zamanda sürücüye harika bir çalışma ortamı sunuyor. Bu yatırımla, hem yollarda güvenliğin artmasına katkıda bulunacağız hem de olağanüstü yakıt verimliliği sayesinde yayımları azaltacağız. Sıfır kaza ve azaltılmış çevresel etki yolculuğunda Volvo Trucks ile ortak olmaktan çok mutluyuz.” dedi.

Volvo Trucks, uzun mesafeli taşımaların amiral gemisi olan Volvo FH dahil olmak üzere yakın zamanda tamamen yeni bir ağır hizmet kamyonları yelpazesini piyasaya sürdü. Güncellemeler arasında yeni bir sürücü arayüzü, artırılmış güvenlik için isteğe bağlı uyarlanabilir uzun farlar ve iyileştirilmiş yakıt verimliliği bulunuyor.

Buna ek olarak, Volvo FH‘nin I-Save sürümü, ekstra yakıt tasarruflu bir motoru ve gelişmiş yakıt tasarrufu özelliklerini bir araya getiriyor. En son I-Save sürümü yakıt maliyetlerini yüzde 10’a kadar azaltıyor. Girteka tarafından sipariş edilen 2 bin yeni kamyonun büyük bir kısmını I-Save kamyonlar oluşturacak.

Edvardas Liachovičius, şöyle devam etti: “Volvo FH’yi I-Save ile test ettik ve hem iş hem de iklim için iyi olan büyük yakıt tasarrufu potansiyelini keşfettik.

Girteka Logistics, mega yatırımı şirketler arasındaki 15 yıllık mükemmel ilişkinin mantıksal bir devamı olarak görüyor. Bu görüşü Volvo Trucks da paylaşıyor.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm ise şunları söyledi: “Girteka Logistics ile uzun ve verimli bir ilişkimiz vardı ve son teknoloji ürünü ağır hizmet kamyonlarımıza yatırım yapma kararlarından gurur duyuyoruz. Bu yeni nesil kamyonlar yayımları azaltıyor ve verimliliği ve sürücü deneyimini daha da yüksek seviyelere taşıyor. Girteka Logistics ile her yönden daha sürdürülebilir taşımacılık yolunda birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.

Girteka Logistics, tarihsel olarak Volvo kamyonlarının çoğunu Volvo Finansal Hizmetler‘i kullanarak finanse etti ve yeni anlaşmaya dahil olan 2 bin kamyonun çoğu aynı yapıyı izleyecek.

Volvo Trucks’ın yeni ağır hizmet yelpazesinin üretiminin Mart 2021’de başlaması planlanıyor ve kamyonlar Girteka Logistics‘e yıl içinde teslim edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz