LIQUI MOLY Super Diesel Additiv katkı maddesi

0
535

İçten yanmalı motorlarda motor çalıştığı sürece, motorun içinde yanma artıkları oluşur. Bunlar yavaş yavaş motorun performansını kaybederek daha fazla yakıt tüketmesine yol açar ve arıza ihtimali artar. Alman motor yağı ve katkısı uzmanı LIQUI MOLY’nin Super Diesel Additiv katkı maddesi bu duruma son veriyor ve motora eski performansını geri kazandırıyor.

LIQUI MOLY Araştırma ve Geliştirme Müdürü David Kaiser, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Enjektörler, kritik parçalardır. Dizel yakıt, enjektörler yardımıyla ince parçacıklı bir huzme halinde yanma odasına püskürtülür. Enjektörün incecik deliklerine tortular yerleştiğinde yakıt artık eskisi kadar ince parçacıklı şekilde dağıtılamaz. O zaman da eskisi kadar düzgün yanmamaya başlar. Sonuç, motorun performansı düşer, tüketimi artar ve egzoz yayım değerleri kötüleşir. Bu, sinsi bir süreç olduğundan, sürücü çoğunlukla farkına bile varmaz.

Enjektörler binlerce bar basınca dayanması gereken ve saniyede yüzden fazla kez, tam olarak belirli bir miktarda püskürtme yapması gereken, son derece hassas parçalardır. Yanma artıkları enjektörlere yerleşerek görevlerini yapamamalarına neden olur. Enjektör ucuz bir parça değildir. Üstelik ancak serviste değiştirilebildiğinden daha da pahalıya patlar.

Her 2 bin kilometrede bir depoya LIQUI MOLY’nin Super Diesel Additiv katkı maddesinden birer kutu eklendiği takdirde bu masraftan tasarruf edilebilir. Ürünün içerdiği etkin maddeler, enjektörlerdeki tortuları sökerek püskürtme profilini düzeltir. Bu sayede motor eski gücünü geri kazanır ve yakıt tüketimi azalır. Super Diesel Additiv katkı maddesinin, temizliğin yanı sıra iki yararı daha vardır: Dizel yakıtın setan sayısını artırır ve daha kolay ateşlenmesini sağlar. Ayrıca, bütün yakıt sistemini korozyona ve aşınmaya karşı korur. Super Diesel Additiv çok yönlülüğü sayesinde, arada bir kötü kalitede yakıt doldurulduğunda da motoru korur.

David Kaiser, “En iyi temizleme performansı, Super Diesel Additiv katkı maddesinin düzenli olarak kullanılmasıyla elde edilir. Bu sayede motor, hem motor performansı hem de yakıt tüketimi bakımından eski değerlerini geri kazanır. Üstelik pahalı onarım işlemlerine gerek kalmamış olur.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here