KYMCO’dan dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip elektrikli motosikleti F9

0
224
KYMCO-F9-01
KYMCO, dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip elektrikli motosikleti F9’u tanıttı.

Türkiye’de Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği, şehirli motosikletlerin öncü markalarından KYMCO, dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip elektrikli motosikleti F9’u tanıttı. İlk bakışta 9,4kW gücündeki motoruyla caddelerde sportif sürüşlere imkan tanıyan havalı bir şehiriçi motosikleti olarak dikkatleri çeken KYMCO F9, 0’dan 50 km/s hıza 3 saniyede ulaşıyor ve azami 110 km/s hız yapabiliyor. KYMCO F9’a gücünü veren 96V 40Ah kapasiteli batarya da 120 kilometre menzil sunarken, hızlı şarj özelliğiyle sadece 2 saate şarj edilebiliyor. KYMCO F9, motosiklet dünyasının heyecan verici çizgileri ile yeni teknolojiyi birleştirerek elektrikli motosiklet algısını değiştirmeyi hedefliyor.

Dünyanın önde gelen scooter ve motosiklet markalarından KYMCO, ilk elektrikli motosikletini tanıttı. Ülkemizde Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğünde olan KYMCO tasarım detayları ve sunduğu teknolojiyle elektrikli motosiklet pazarında dengeleri değiştirebilecek F9 modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımana sahip modeli olan KYMCO F9, motosiklet dünyasının heyecan verici çizgileri ile yeni teknolojiyi birleştirerek elektrikli motosiklet algısını değiştirmeyi hedefliyor.

KYMCO-F9-02
İlk bakışta 9,4kW gücündeki motoruyla caddelerde sportif sürüşlere imkan tanıyan havalı bir şehiriçi motosikleti olarak dikkatleri çeken KYMCO F9, 0’dan 50 km/s hıza 3 saniyede ulaşıyor ve azami 110 km/s hız yapabiliyor.

2 saatte şarj oluyor, 120 km menzil sunuyor

İlk bakışta 9,4kW gücündeki motoruyla caddelerde sportif sürüşlere imkan tanıyan havalı bir şehir içi motosikleti olarak dikkatleri çeken KYMCO F9, 0’dan 50 km/s hıza 3 saniyede ulaşıyor ve azami 110 km/s hız yapabiliyor. KYMCO F9’a gücünü veren 96V 40Ah kapasiteli batarya da 120 kilometre menzil sunarken, hızlı şarj özelliğiyle sadece 2 saate şarj edilebiliyor.

Özel iskelet yapısı bataryayı araçla bütünleştiriyor

Motor verimliliği ve güç dağılımını iyileştirmek üzere elektrikli motosikletler için özel olarak tasarlanan dünyanın ilk iki vitesli otomatik şanzımanıyla donatılan F9’da özel olarak geliştirilen iskelet yapısı sayesinde batarya gövde yapısına entegre ediliyor ve araçla bütünleşiyor. Böylelikle KYMCO F9, 107 kilogram ile son derece hafif bir yapı ortaya koyuyor. Virajlarda yüksek tutunma sağlayan 14 inç’lik geniş tabanlı lastiklerle birlikte ise KYMCO F9 son derece eğlenceli bir sürüş sunuyor.

KYMCO-F9-03
KYMCO F9’a gücünü veren 96V 40Ah kapasiteli batarya da 120 kilometre menzil sunarken, hızlı şarj özelliğiyle sadece 2 saate şarj edilebiliyor.

Şimdi heyecanlanma zamanı

Yeni modelle ilgili görüşlerini paylaşan KYMCO Başkanı Allen Ko, “KYMCO olarak tüm projelerimizde ‘Kalbimi Kazan’ fikriyle hareket ediyoruz. Küresel salgının gölgesinde geçen şu günlerde, insanlar günlük yaşamlarına heyecan katmak için çok daha fazla gereksinim duyuyor. KYMCO olarak böyle bir dönemde de müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayan yeni ürünler sunmaktan heyecan duyuyoruz. F9 modelimiz de diğer tüm KYMCO modelleri gibi duyuları harekete geçiren ve sürücüsünü heyecanlandıran üstün özelliklerle yollara çıkıyor. Dünyanın her yerindeki kullanıcıların kalbini kazanan bireysel araçlar yaratmaya devam ediyoruz. Şimdi heyecanlanma zamanı!”  ifadelerini kullandı.

KYMCO F9’un Teknik Özellikleri

Motor

Tip                  Fırçasız DC motor

Maksimum güç (kW)           9,4

Maksimum tork (Nm)           30

Batarya

Tip                  Lityum-iyon

Kapasite         96V / 40Ah entegre batarya

Batarya Ağırlığı (kg) 17

Gövde

Boş ağırlık (kg)          107

U x G x Y         (mm)   1.831 x 714 x 1.085

Sele yüksekliği (mm) 790

Aks aralığı (mm)        1.236

Süspansiyon

Ön lastik ölçüsü                    110/80-14

Arka lastik ölçüsü                140/70-14

Jant malzemesi                      Alüminyum alaşım

Ön süspansiyon                   Teleskopik

Arka süspansiyon                Salıncak ünitesi

Ön fren                       Disk

Arka fren                    Disk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz