Komatsu, 2020’de hem satışta hem de hizmette çıtayı yükseltti

0
285
temsa_Komatsu_gorsel_2
2020 yılının ilk dokuz ayınıı bütçe rakamları üzerinde bir performansla kapatan Komatsu, Türkiye’de satışa sunduğu yeni ürün ve hizmet modelleriyle yılın son çeyreğine büyüme hedefiyle giriyor.

İş ve maden makinaları üretiminde dünyanın lider markası Komatsu, 2020 yılının ilk dokuz ayında hizmet odaklı yaklaşımıyla müşterileri için çözümler sunmayı sürdürüyor. Dönemi, bütçe rakamları üzerinde bir performansla kapatan firma, Türkiye’de satışa sunduğu yeni ürün ve hizmet modelleriyle yılın son çeyreğine büyüme hedefiyle giriyor.

Müşterilerinin çözüm ortağı olma anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Temsa İş Makinaları, 1983 yılından beri distribütörlüğünü yürüttüğü Komatsu markasının 2020 yılı ilk 9 aylık performansını değerlendirdi. Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, konuyla ilgili şunları söyledi: “Temsa İş Makinaları olarak Komatsu ile Türkiye’nin kendi alanında en uzun soluklu distribütörlük işbirliğini yürütüyoruz. 37 başarılı seneyi geride bırakırken, içinde bulunduğumuz yılda bütçe rakamları üzerinde bir satış adediyle ilerliyoruz. 2020 yılının ilk 9 ayını yüzde 11’lik pazar payı ile tamamladık.

temsa_Esref_Zeka
Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, “Temsa İş Makinaları olarak Komatsu ile Türkiye’nin kendi alanında en uzun soluklu distribütörlük işbirliğini yürütüyoruz. 37 başarılı seneyi geride bırakırken, içinde bulunduğumuz yılda bütçe rakamları üzerinde bir satış adediyle ilerliyoruz. 2020 yılının ilk 9 ayını yüzde 11’lik pazar payı ile tamamladık.” dedi.

Komatsu’nun zenginleşen ürün gamı

Komatsu, yılın ilk 9 ayında müşteri odaklı yaklaşımıyla çözümler sunmayı sürdürdü ve satış adetlerini yukarı yönde revize etti. Ürün yelpazesini de müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarına göre geliştiren Komatsu, yüksek üretkenlik ve düşük yakıt tüketimiyle öne çıkan paletli ekskavatör modelleri PC300 ve ona göre daha ağır yükleri koparma ve taşıma kabiliyeti olan PC350’nin satışına yeniden başladı.

Platinum Used sertifikasıyla yaratılan fark

Temsa İş Makinaları, hizmet odaklı yaklaşımının bir yansıması olarak garantili 2. el hizmetinde Platinum Used markasını devreye aldı. Çalışmaya başladığı ilk günden itibaren tüm bakım, onarım ve kontrolleri Temsa İş Makinaları yetkili servisleri tarafından yapılmış Komatsu iş makinaları, uzman ekipler tarafından yapılan detaylı ekspertiz sonrasında, tüm kontrolleri başarı ile geçerse Platinum Used sertifikası almaya hak kazanıyor. Bu sertifikayı taşıyan araçlara, Temsa İş Makinaları uzatılmış garanti, satışta noter ve ruhsat işlemlerinin yürütülmesi, ödeme için finansal çözüm gibi avantajlar sağlıyor.

temsa_Komatsu_gorsel_1
Temsa İş Makinaları, hizmet odaklı yaklaşımının bir yansıması olarak garantili 2. el hizmetinde Platinum Used markasını devreye aldı.

Her ihtiyaçta müşterilerinin yanında

Komatsu’nun 2020 yılında devreye aldığı en önemli yeniliklerden biri de olası arıza durumunda yerinde müdahale edebilecek mobil servis ekiplerinin kurulması oldu. Komatsu ayrıca 2020 yılında tüm satış sonrası talepleri tek bir noktadan ve planlı şekilde yönetebilmek için Temsa İş Makinaları genel merkezinde Müşteri Destek Merkezi yapılanmasını oluşturdu.

Satış değil hizmet şirketiyiz

Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, Komatsu’nun zenginleşen ürün gamının yanı sıra hizmet odaklı yaklaşımları hakkında da bilgi vererek, şunları söyledi: “Temsa İş Makinaları olarak, kurulduğumuz günden beri, temsilcisi olduğumuz dünyanın önde gelen markalarıyla müşterilerimizin ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılıyoruz. Onların ihtiyaçlarını anlıyor, işlerini destekliyoruz. Veriye dayalı analiz ile çözüm geliştirerek, ülkenin dört bir yanındaki müşterilerimize ve projelerine değer katıyoruz. Bu anlamda sadece bir satış firması değil, aynı zamanda bir hizmet firmasıyız. Müşterilerimizin uzun soluklu çözüm ortağıyız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, doğru çözümü bulmak için daima onların yanındayız,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz