Koçaslanlar, geleceğe pozitif bakıyor

0
162
Kocaslanlar-Holding-Yonetim-Kurulu-Baskani-Mahmut-Kocaslan
Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan

6 ilde, 17 ayrı lokasyon ile 37 dünya markasının bayiliğini yapan; satıș, satıș sonrası, yedek parça, ikinci el, sigorta ve akaryakıt hizmetleri veren ve otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden olan Koçaslanlar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, günümüzdeki ekonomik önlem paketinin sektöre olan etkilerinden bahsetti. Alınan kararları desteklediğini söyleyen ve geleceğe umutla baktığının altını çizen Koçaslan, “Pandemi sürecinde hammadde tedariği ile lojistiğin aksaması ve dalgalanan piyasa şartları, alıcı ve satıcı için sorun teşkil etti. Fakat devletimizin yaptığı müdahaleler sonucunda bu güven ve istikrarın yeniden tesis edilmesiyle birlikte pazar olması gereken yere gelecektir. Koçaslanlar olarak ülkemize ve ülkemizdeki alınan bu kararlar ve destek paketlerinin ticaret ve ekonomiye olacak olan katkısına umutla bakıyoruz. Alınan kararları yerinde müdahale olarak görüyor ve destekliyoruz.” diye konuştu.

Mahmut Koçaslan, pandeminin ekonomiye ve ikinci el piyasasına etkisi hakkında “Pandemiyle başlayan çip krizi, ve devamında diğer ekipmanların da tedariği ile üretimin sekteye uğraması, yeni araç pazarındaki daralmayı hızlandırdı. Buna ek olarak, ABD ve Avrupa’da yaşanan yüksek enflasyon ve ürün fiyatı artışı nedeniyle küresel ekonomi çalkantılı bir dönemden geçiyor. Devletimizin uyguladığı ekonomi politikaları ve kararları ile sıfır araç pazarında yüzde 15 ile yüzde 20 arasında fiyat gerilemesi yaşandı. Bu fiyatlar aynı zamanda 2. el araçlara da yansıyacaktır.” dedi.

Karayolunda hareket eden ve tekeri olan her segmente hitap ettiklerini açıklayan Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, destek paketlerinin ekonomiye çok katkıları olacağını ve pazara ve geleceğe pozitif baktığını belirterek sektöre umut aşıladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here