Keolis, Birleşik Devletler’deki ayak izini genişletiyor

0
642
OmniRide
Keolis, 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren Virginia’da OmniRide otobüs hattını işletmek için yaklaşık 110 milyon Euro değerinde beş yıllık bir sözleşme imzaladı.

Keolis, 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren beş yıl süresince Virginia’da bir otobüs ağı işletmek için yeni bir sözleşme imzaladı.

Potomac ve Rappahannock Ulaşım Komisyonu (PRTC) ile gerçekleştirilen sözleşme, Keolis’in Virginia Railway Express banliyö hattını işletmek için mevcut sözleşmesini beş yıllık bir süre için uzatmasının bir ay ardından imzalandı. 

Bu sözleşme, PRTC‘nin yolcu deneyimini geliştirmek için multimodal bir operatör olan Keolis‘e duyduğu güveni yansıtıyor ve Keolis’in ülke çapında yaklaşık 1000 otobüs işlettiği ABD’deki otobüs ayak izini genişletiyor.

PRTC Direktörler Kurulu, Keolis ile 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren Virginia’da OmniRide otobüs hattını işletmek için yaklaşık 110 milyon Euro değerinde beş yıllık bir sözleşme imzaladı.

OmniRide, Washington D.C’ye hem yerel hem de banliyö otobüs hizmeti kullanan 4.6 milyon kişinin yaşadığı William County ve çevresindeki bölgelere hizmet veriyor. Hareket engelli kişilere uyarlanan toplam 166 otobüs, 26 güzergahın bulunduğu ve 17 park et devam et araç parkını içeren bir ağda çalışacak. Otobüsler yılda dört milyon yolcu taşıyacak.

PRTC/OmniRide İcra Direktörü Dr. Bob Schneider, yaptığı açıklamada “Keolis ile çalışacağımız için heyecanlıyız. Takımları bölgeyi, beklentileri ve hizmet ve organizasyon olarak nereye gitmek istediğimizi biliyor. OmniRide’ın bir parçası olmak için heyecan verici bir zaman.” dedi.

Keolis Group Uluslararası CEO’su Bernard Tabary ise şunları söyledi: “10 yıllık ortağımız olan PRTC’nin OmniRide otobüs ağı için bizimle sözleşme imzalayarak bize olan güvenini bir kez daha göstermesinden dolayı çok mutluyuz. Güvenliğe, sürekli iyileştirmeye, yenilikçiliğe, çalışan bağlılığına ve şeffaflığa odaklanacağımızdan emin olabilirler. Multimodal bir operatör olarak uluslararası sicilimizden yola çıkarak, OmniRide yolcularına özel araç kullanımına güvenli ve güvenilir bir alternatif sunan ve böylece trafik sıkışıklığını ve kirliliği azaltmaya yardımcı olan en kaliteli mobilite seçeneğini sunmayı taahhüt ediyoruz.

Kuzey Amerika’da Keolis

2002 yılından bu yana Kuzey Amerika’da bulunan Keolis, 21 kentte sabit güzergahları, tarifesiz ve sabit olmayan güzergahları, tramvay ve banliyö treni hizmetlerini içeren modlarda 116 milyon yolcu taşıyor. Keolis, Birleşik Devletler ve Kanada’da 6 bin kişi istihdam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz