Katmerciler, Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı DSEI’ye katılıyor

0
2261

Katmerciler, 12 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek olan dünyanın en prestijli savunma ve güvenlik fuarlarından Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı DSEI’de de yerini alıyor.

Yenilikçi ürünleri ve güçlü sektörel çözümleriyle dikkat çeken Katmerciler, ağırlıklı olarak taktik tekerlekli zırhlı araçlar ve zırhlı iş makinelerinden oluşan geniş bir savunma yelpazesine sahip. Çok sayıda ülkeden askeri heyetleri, sektör profesyonellerini ve şirket temsilcilerini ağırlayacak fuarın ziyaretçileri, Katmerciler’in tamamını kendi Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği yeni ürün ve teknolojileriyle tanışma fırsatı bulacak.

Katmerciler, Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayi Müsteşarlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen organizasyonla, Türkiye Pavyonu’nda, N6-212 nolu stantta misafirlerini ağırlayacak.

Farklı ihtiyaçlara uygun çözümler

Katmerciler, DSEI’de tüm savunma yelpazesinin tanıtımını yapacak. Tanıtılacak araçlar içinde en önemlisi, mayına karşı yüksek koruma seviyesine sahip, balistik açıdan güçlendirilmiş, yüksek manevra yeteneğiyle çatışma koşulları için üretilen HIZIR olacak.

Şirketin NATO standartlarında geliştirdiği, yüksek balistik korumalı, el yapımı patlayıcılara karşı yüksek güvenlik sağlayan 4×4 zırhlı personel taşıma aracı KHAN da dikkat çeken ürünlerden.

Katmerciler’in doğrudan ambulans olarak tasarlayıp geliştirdiği ve üretime hazır hale getirdiği zırhlı ambulans, DSEI Fuarı’nda da ilgi çekmeye aday. 4×4 konfigürasyona sahip zırhlı ambulans, yüksek riskli bölgeler için ulaşım, ilk yardım ve hastaların nakli amacıyla tasarlandı.

Kompozit seramik temelli gizli zırhlama sistemi NEFER ise zırh çeliğiyle aynı balistik koruma seviyesini sağlarken aracı ağırlaştırmayan bir zırhlama sistemi. 4×4 off-road özelliklerine sahip araçlar üzerine hem kırsal hem de şehir içi kullanım için uygulanabiliyor.

Katmerciler, yasadışı toplumsal olayların ve gösterilerin engellenmesi ve yatıştırılması için kullanılan Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) üretiminde de Türk savunma sanayinin önder şirketi durumunda.

Katmerciler savunma yelpazesinin önemli birer parçası olan zırhlı iş makineleri ve diğer ürünler arasında şu araçlar bulunuyor: Koruma Kalkanı, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Paletli Ekskavatör, Zırhlı Kazıcı Yükleyici İş Makinesi, Uzaktan Kontrollü Çok Namlulu Gaz Atar Sistemi, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Belden Kırmalı Yükleyici İş Makinesi, Zırhlı Otobüs, Zırhlı Damper, Zırhlı Lowbed Treyler, Zırhlı Su Tankeri, Zırhlı ADR’li Tanker ve Kurtarma Aracı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz