Karsan’dan Polonya’nın Plock Belediyesi’ne 7 adet Atak

0
1511
Karsan_Atak_2
Karsan Atak

Toplu taşıma sistemleriyle şehirlere modern çözümler sunan Karsan, Polonya’nın Plock Belediyesi için açılan otobüs ihalesinin kazananı oldu. Daha önce Polonya’ya 41 adet Atak ve Jest teslim eden marka, bu kez de Plock kentinde hizmet vermek üzere 8 metre sınıfının öncüsü 7 adet dizel Atak’ı teslim edecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Farklı yolcu kapasiteleri ve ebatlarıyla dizelden elektrikli ürün ailesine kadar başta Avrupa olmak üzere her bölgenin ihtiyacına göre araç üretmeye ve yollarda kilometreleri devirdikçe daha çok tercih edilmeye devam ediyoruz. Plock kentinin dokusuna uygun ve konforlu Atak otobüslerimizi, bölgenin ulaşımına sunacağımız için mutluyuz.” dedi. 

Atak-Muzaffer_Arpacioglu
Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu

Karsan, Polonya’nın Plock kenti için düzenlenen ihaleyi kazandı. Karsan, ihale kapsamında Plock Belediyesi’ne 8 metre sınıfının öncü modeli Atak’tan toplamda 7 adet teslim edecek. Karsan Atak’lar, Plock’un tarihi dokusu ve kenti ikiye bölen nehir çevresindeki yoğun balıkçılık faaliyetleri gibi etkenlerden dolayı, azami 12 metre otobüslere izin verilebilen ulaşım ağında avantaj sağlayacak. Polonya’ya daha önce 41 adet Atak ve Jest araç teslim ettiklerini ve Plock kentine yönelik açılan yeni ihalenin de Karsan tarafından alınmasının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Farklı yolcu kapasiteleri ve ebatlarıyla dizelden elektrikli ürün ailesine kadar başta Avrupa olmak üzere her bölgenin ihtiyacına göre araç üretmeye ve yollarda kilometreleri devirdikçe daha çok tercih edilmeye devam ediyoruz. İhracat hedeflerimizi daha da artırdığımız 2020 yılının ilk yurtdışı satışını Polonya’ya gerçekleştirmekteyiz. Plock kentinin dokusuna uygun ve konforlu Atak otobüslerimizi, bölgenin ulaşımına sunacağımız için mutluyuz.” diye konuştu. 

Karsan_Atak_1
Karsan, ihale kapsamında Plock Belediyesi’ne Atak’tan toplamda 7 adet teslim edecek.

Karsan Atak

58 kişilik yolcu kapasitesiyle 8 metre sınıfında yer alan Karsan Atak’ın ikinci nesli, yepyeni dış tasarımı ve LED gündüz farlarıyla modern bir görünüm ortaya koyarken, VDV (Alman Taşımacılar Birliği) standartlarına uygun ergonomik izole sürücü kabiniyle konforu artırıyor. Düşük yakıt tüketimi  ve bakım maliyetlerinin yanında, kolay servis edilebilirlik sunan yeni Atak, 4.5 litrelik FPT NEF4 turbo dizel motoruyla 186 bg güç üretirken, 680 Nm azami tork sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here