Kapıkule Sınır Kapısı’nda yabancı plakalı araçların köprü, otoyol ve trafik cezalarının tahsilatı başlatıldı

0
143
ipsala-sinir-kapisindan-sonra-kapikule-sinir-kapisinda-da-yabanci-plakali-araclarin-kopru-otoyol-ve-trafik-cezalarinin-tahsilati-baslatildi
UND heyeti 30 Kasım Salı günü Hazine ve Maliye Bakanlığı, Muhasebat Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Bilindiği üzere 12 Kasım tarihinde UND tarafından yapılan duyuru ile Türkiye’ye yönelik taşıma yapan yabancı plakalı araçların köprü, otoyol ve trafik cezalarının tahsilat işlemlerinin İpsala Sınır Kapısı’nda başlatıldığı ve standart pos cihazı ile yapılacak tahsilat işlemlerinin pilot çalışma ile başlatılan İpsala Sınır Kapısı sonrasında tüm sınır kapılarında da başlatılacağı bildirilmiş idi.

UND heyeti 30 Kasım Salı günü Hazine ve Maliye Bakanlığı, Muhasebat Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Genel Müdürlük yetkilileri ile yapılan görüşmede, 30 Kasım tarihi itibariyle, Kapıkule Sınır Kapısı’na da (TIR ve yolcu peronları dahil olmak üzere) standart pos cihazlarının teslim edildiği, teknik bağlantı süreçlerinin tamamlandığı ve aynı gün içerisinde tahsilat işlemlerinin başlatıldığı bilgisi alındı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’nın ortak hedefleri doğrultusunda uygulamanın tüm sınır kapılarında yaygınlaştırılması çalışmaları devam etmekte olup gelişmeler UND ve sektör ile paylaşılacak.

UND, bu vesileyle gerek Türkiye gerekse sektör için büyük öneme sahip bu önemli projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na ve tüm yetkililerine sektörz adına teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here