KAMAZ-Master Yarış Takımı, Continental lastikleri ile Dakar Rallisi ve Afrika Eko Rallisi’nde birinci oldu

0
1200
Renault Trucks

KAMAZ-Master ralli takımları, dünyanın en zorlu yarışlarından Dakar Rallisi 2017 ve Africa Eco Race 2017’yi Continental lastikleri ile kazandı.

Binlerce kilometrelik toprak yolu, çetin dağ sırtlarını ve çöl kumunu geçen Continental lastikleri, yarışların farklı ayakları boyunca sürekli olarak yüksek performans ve optimum dayanıklılık gösterdi. Bu iki sınır ötesi ralli ile dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal donanım tedarikçilerinden Continental ile Rus Kamaz-Master ralli takımı arasında ürün geliştirme konusunda işbirliğine gidildi. Söz konusu işbirliği kapsamında, KAMAZ-Master yarış kamyonlarının yanı sıra destekleyici kamyonlar da Continental lastikleriyle donatılacak.

Rusya Continental Lastikleri Genel Müdürü Jaron Wiedmaier konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “KAMAZ-Master’ın çoktan hak ettiği bu zafere ulaşmasına lastiklerimizle katkı sunmaktan dolayı son derece mutluyuz. Yarış takımlarının elde ettiği sonuçlar oldukça etkileyici. Ayrıca lastiklerimizin en zorlu sürüş koşullarına karşı gösterdiği dayanıklılık bize büyük gurur verdi. Lastiklerimiz, hasara karşı dirençlilik ve azami arazi performansı gibi iddialı özelliklerini kanıtlamış oldu. Bu aşamadan sonra, yarışlardan çıkardığımız verileri kullanacak ve edindiğimiz yeni derin bilgilerden yararlanarak Continental lastiklerini daha da geliştireceğiz.”

KAMAZ-Master Ralli ekiplerinden Continental’e Övgü

Eduard Nikolaev ve ekibi 2017 Dakar Rallisinin son ayağını 19 dakika avantajla önde bitirirken Dmitry Sotnikov’un önderliğindeki diğer bir KAMAZ-Master ekibi ise ikinci sırayı aldı. Yarışı kazanan ekibin pilotu Eduard Nikolaev, şu sözleriyle Alman lastik üreticisine övgüler yağdırdı: “Yarış esnasında lastiklerden kaynaklı herhangi bir sorun yaşamadık. Yarışın ilk haftasından sonra elde ettiğimiz bu zaferi lastiklere borçluyuz. Dakar’ın ikinci yarısı, ekiplerimizin kamyon kategorisinde genel sıralamada birinci ve ikinciliği elde etmesinde gerçekten dönüm noktası oldu. Continental lastiklerinin müthiş performansı sayesinde rakiplerimizin aksine lastik değiştirmekle vakit kaybetmedik.”

Africa Eco Race 2017’de Andrey Karginov’un ekibi kamyon kategorisinde birinciliği alırken, Sergey Kuprianov’un ekibi dördüncülüğü elde etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz