İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Kentiçi Ulaşım Ödülü’nü Otokar’dan aldı

4
911
Yerel Yönetim Ödülleri’nde Kentiçi Ulaşım Kategorisi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mert Yaygel'e ödülünü Otokar Genel Müdür Yardımcısı H. Basri Akgül takdim etti.

Otokar, bir kez daha Özelkalem Dergisi tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Yerel Yönetim Ödülleri’nin ‘Kentiçi Ulaşım’ kategorisi sponsoru oldu. Geniş ürün yelpazesi ve ulaşımda akıllı teknolojiler üzerine küresel ölçekte yürüttüğü çalışmalarla sektörde birçok ilke imza atan Otokar, Kentiçi Ulaşım Kategorisi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Kentsel Tasarım Kategorisi’nde Lüleburgaz Belediyesi’ne ödülünü takdim etti.

Otokar, kentiçi ulaşımda yenilikçi ve örnek projeleri desteklemeye devam ediyor. Kullanıcı beklentilerine uygun ürettiği araçları 60’dan fazla ülkeye ihraç eden Otokar‘ın “Kentiçi Ulaşım” kategorisine sponsor olduğu ve Özelkalem Dergisi tarafından bu yıl 10’uncu kez gerçekleştirilen “Yerel Yönetim Ödülleri” sahiplerini buldu.

Bu yıl “Yerel Yönetim Zirvesi” başlığı altında, uluslararası statüde gerçekleştirilen ve yurtdışından da belediye başkanlarının ağırlandığı organizasyon geniş bir katılımla Valide Sultan Gemisi’nde düzenlendi. Hayata geçirdikleri projelerle kentlerini günden güne daha da güzel bir geleceğe taşıyan belediye başkanlarına ödülleri takdim edildi.

Türkiye’ye katma değer yaratan birbirinden değerli projelerin ödüllendirildiği organizasyonu Otokar olarak bir kez daha desteklemekten mutluluk duyduklarını kaydeden Otokar Genel Müdür Yardımcısı H. Basri Akgül, “1963’te başlayan yolculuğumuz boyunca kullanıcılarımızın bize duyduğu beğeni ve güven ülkemiz için daha da iyisini yapmak için bizi daima cesaretlendirdi. Türk mühendisinin tasarım gücüyle birçok ilke imza attık. Türkiye’nin ilk küçük otobüsünü, ilk şehirlerarası otobüsünü, ilk elektrikli otobüsünü tasarladık ve Türk işçisinin emeğiyle ülkemizde ürettik. Sektörde 55’inci yılını kutlayan şirketimiz, sizlerin aracılığıyla modern ve çevreci taşımacılığa hizmet etti; her gün binlerce yolcuya dokunan bir marka konumuna ulaştı. Bugün, sizlerin değerli referansları ile küresel pazarda da Türkiye’yi temsil ediyoruz. İtalya’dan Almanya’ya, Ürdün’den Malta’ya kadar birçok ülkede yüzbinlerce yolcuyu güvenle taşıyoruz. Ürettiğimiz araçlarımızı dünyada 60’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Ne mutlu ki; yüksek adetli ihalelerde de ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz; Türkiye için katma değer yaratıyoruz.” dedi.

Yerel Yönetim Ödülleri’nde Kentsel Tasarım Kategorisi’nde Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ödülünü Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker’den aldı.

Otokar‘ın şehiriçi taşımacılıkta Avrupa’da ürün ve hizmetleri ile büyük beğeni kazanmaya devam ettiğini vurgulayan Akgül, “Kısa süre önce Bükreş Belediyesi’nin 400 otobüslük anlaşmasını imzaladık. Bir Türk markasının bugüne kadar tek kalemde aldığı en büyük otobüs ihracatı sözleşmesini imzalamaktan büyük bir gurur duyduk. Sahip olduğu bütün gücü öncelikle ülkesine hizmet etmek için kullanan Otokar, yurtdışında elde ettiği deneyimi yurtiçine de yansıtıyor. Kazandığımız deneyim ile sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışıyoruz. Çok iyi biliyoruz ki; siz değerli yöneticilerimiz de halkımıza kusursuz hizmet etmek için büyük bir emek sarf ediyor; ülkemizin refahına katkı sağlayacak çalışmalara imza atıyorsunuz. Otokar olarak 55 yıldır olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da hizmetlerinizi her zaman bir adım öteye taşımanız için daima yanınızda olacağız.” açıklamasını yaptı.

Konuşmasında Otokar‘ın “akıllı ulaşım teknolojileri” konusunda da küresel ölçekte çalışmalar yürüttüğünü dile getiren Akgül, gecede ödül alan ve katılan tüm kurumları tebrik etti. Türkiye’nin kendi alanlarında uzman, saygın ve akademik isimlerinden oluşan seçici kurul tarafından farklı kategoride bir çok projenin titizlikle değerlendirildiği Yerel Yönetim Ödülleri’nde Kentiçi Ulaşım Kategorisi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mert Yaygel‘e ödülünü Otokar Genel Müdür Yardımcısı H. Basri Akgül takdim etti. Kentsel Tasarım Kategorisi’nde Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ise ödülünü Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker’den aldı.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here