IVECO ve Foton gelecekteki sinerjilere yönelik ortak keşif çalışmalarını duyurdu

0
442
IVECO ve Foton
Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra (önde sağda), Foton Motor Genel Müdür Yardımcısı Chen Qingshan (önde solda), Iveco Grup CEO'su Gerrit Marx (arkada sağda) ve Foton Motor Başkanı Chang Rui (arkada solda)

Iveco Group N.V.‘nin (EXM: IVG) hafif, orta ve ağır ticari araçlar tasarlayan, üreten ve pazarlayan markası IVECO ve Çin’in önde gelen ticari araç üreticisi Foton, Avrupa ve Güney Amerika için elektrikli araçlar ve bileşenler alanlarında potansiyel işbirliğini ve ortak iş fırsatlarını araştırmak için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

Çin’de BAIC Group‘a bağlı bir ticari araç şirketi olan Foton, ticari araçlar için tamamen elektrik, hibrit ve hidrojen yakıt hücreleri gibi yeni enerji teknolojileri aracılığıyla birden fazla rota izleyerek küresel otomotiv endüstrisinin yeşil dönüşümünü teşvik etme konusunda Iveco Group ile aynı taahhüdü paylaşıyor. Potansiyel işbirliği aynı zamanda Foton’un küreselleşme stratejisini daha da ilerletmesine de destek verecek.

Bu ortaklık, Iveco Group‘un hafif ticari araç serisini, 3,5 ton AYA (Azami Yüklü Ağırlık) eşiğinin altında tamamen elektrikli hem şasi kabin hem de panel van modelleri ekleyerek, ikonik DAILY serisinin 3.5 – 7.2 tonluk AYA’sının altında kalan AYA kategorisine kadar genişletmeye yönelik kapsamlı elektriklendirme stratejisinin bir parçası.

Iveco Group, Foton ile birlikte, 3,5 ton AYA’ya kadar en hafif kategoride bir elektrikli panel vanın Avrupa ve Güney Amerika’da ticarileştirilmesi için IVECO satış kanallarından yararlanma seçeneğini araştıracak. Gelecekteki panel van, IVECO satış ve servis ağının büyümesini daha da desteklemenin yanı sıra Avrupa ve Güney Amerika’daki bölgesel ve yerel tedarik zincirlerini potansiyel olarak olumlu yönde etkileyecek. Bu yılın başlarında Iveco Group, Avrupa’da IVECO tarafından satılacak ve servisi verilecek 2.5 – 3.5 ton AYA’lık elektrikli şasi kabin için Hyundai Motor Company ile bir tedarik anlaşması imzaladı. Iveco Group’un Foton ve Hyundai ile olan işbirlikleri, ikonik DAILY‘den daha hafif, kapsamlı bir elektrikli ticari araç yelpazesi yaratmayı amaçlıyor.

Iveco Group ile Foton arasındaki Mutabakat Anlaşması aynı zamanda iki şirketi daha sonraki bir aşamada değerlendirilmek üzere Avrupa ve Güney Amerika’daki faaliyetlerin olası yerelleştirilmesi de dahil olmak üzere gelecekteki ek sinerjilerin ortaklaşa araştırılmasına da açıyor. Iveco Group’un güç aktarma organları markası FPT Industrial aracılığıyla tedarik fırsatları da tartışılacak.

İmza törenine Iveco Group’tan CEO Gerrit Marx, Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, Güç Aktarma Organları İş Birimi Başkanı Sylvain Blaise, CTDO Marco Liccardo, CSCO Angela Qu, ve CMO Ángel Rodríguez Lagunilla ile Foton Başkanı Chang Rui, Kıdemli Başkan Yardımcısı Lu Zhenghua, Başkan Yardımcısı Chen Qingshan, Başkan Yardımcısı Qin Zhidong, Uluslararası Şirket Başkan Yardımcısı Ma Rentao ve Güç Aktarma Başkan Yardımcısı Feng Jing katıldı.

Bu bağlayıcı olmayan anlaşma, Iveco Group‘un ve Foton‘un rekabet gücünü artırmaya ve karşılıklı fayda sağlayan ortaklıklardan oluşan bir ekosistem aracılığıyla yeni enerji taşımacılığına yönelik küresel talebi karşılayan önder yenilikçi çözümler yaratmaya yönelik bağımsız stratejilerini geliştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz