IVECO Türkiye, üstyapıcılara en yeni araçlarını ve yeni özel portalını tanıttı

1
1404
Renault Trucks

IVECO, İstanbul’da iki yılda bir düzenlediği üstyapıcılar toplantısına bir yenisini ekledi. Ülkenin her yerinden gelen üstyapıcılara en son yenilikler ve yeni ürünler tanıtıldı.

Ürün yelpazesi ile ilgili en son yenilikleri tanıtmak için üstyapı üreticileriyle her iki yılda bir buluşan IVECO Türkiye, geleneği bu yıl da bozmadı. 6 Kasım tarihinde İstanbul’da yapılan toplantı, Türkiye’nin her yerinden 98 üstyapıcıyı bir araya getirdi. Katılımcıların yüzde 60’ı hafif ve orta sınıflarda uzmanlaşmış üstyapıcılardan, geri kalanı ise mikser, damper ve rtreyler gibi uygulamalarla ağır sınıfta uzmanlaşmış üstyapıcılardan oluştu.

IVECO yetkilileri, iş ortakları ile iki yılda bir yapılan bu buluşmanın bir gelenek haline geldiğini ve her yıl görülen yüksek katılımın, bu buluşmaların üstyapı üreticileri için ne kadar değerli ve verimli olduğunun kanıtı olduğunu dile getirdiler.

Sabah yapılan açılış oturumunda IVECO, yeni üstyapı portalını ve ürün yelpazesindeki en son yenilikleri tanıttı. Sunumlara Türk ve Avrupa pazarlarında aynı anda satışa sunulan yeni araç tanıtımları eklendi. Oturum, açık alanda gösterilen ürün yelpazesinin incelenmesi ile sona erdi.

IVECO, öğleden sonra Daily’e ayrılmış etkileşimli bir çalıştay düzenledi. Burada üstyapı üreticileri, Daily ile ilgili yenilikler hakkında bilgi aldılar.

Daily Hi-Matic, üstyapı üreticilerinden olumlu yorumlar aldı. Üstyapıcılar Daily Hi-Matic’in sorunsuz sürüş deneyiminden memnun kaldıklarını ve bu aracı müşterilerine önerdiklerini belirttiler.

Tüm IVECO ürün yelpazesi, kongre alanında sergilendi. Daily, Eurocargo, LNG modelinde Stralis NP 460, Stralis X-Way, Astra HD9 ve Trakker modelleri dahil olmak üzere 13 araç sergilendi.

Daily yakıt ekonomisi, sürüş konforu ve sağlam şasi ile öne çıkıyor

IVECO, farklı dingil mesafesi ve yük sığası seçeneklerine sahip Daily modellerini sergiledi. Ayrıca, IVECO’nun sınıfına özel 8 vitesli otomatik şanzımana sahip Daily Hi-Matic modeli de sergilendi. Bu model sağlam şasi yapısı (kamyon tipli C şasiye sahip ilk hafif ticari araçtır), yüksek yakıt ekonomisi ve sürüş keyfiyle öne çıkıyor.

Teşhirde, piyasadaki en gelişmiş dizel teknolojisine sahip Daily Blue Power Euro 6 RDE Ready de yer alıyordu. 2020 Gerçek Sürüş Yayımları yönetmeliklerine hazır olan ilk hafif ticari taşıt konumundaki bu model, van kategorisinde “Yılın Uluslararası Vanı 2018” ve “2018 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu” ödüllerini alan Daily Blue Power ailesinin bir parçası.

Sadece SCR yayım sistemine sahip Euro 6 Eurocargo

Farklı azami yüklü araç ağırlıklarına ve şasi uzunluklarına sahip olan Eurocargo modelleri etkinlik boyunca sergilendi. üç dingilli ve dümenlenebilir üçüncü dingil tekerlekli 22 tonluk model de sergideydi.

Şehrin sevdiği kamyon” olan Eurocargo, pasif dizel parçacık filtresi bulunan HI-SCR sistemiyle Euro 6 yayım ölçütlerini karşılıyor.

TCO2 Şampiyonu Stralis

Geçen yıl tamamen yeni aktarma organlarıyla satışa sunulan Stralis yüksek güvenilirlik ve verimliliğin yanı sıra önemli miktarda TCO ve CO2 düşüşü sağlıyor. Yeni Stralis, tehlikeli maddelerin taşınması da dahil olmak üzere yerel ve kısa mesafeli görevler için en iyi çözümleri sunmak üzere tasarlanmış olup özgün HI-SCR yayım sisteminin sunduğu avantajlara sahip.

Stralis NP 460

2019 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu” ödülünü alan yeni Stralis NP 460, IVECO’nun en gelişmiş yakıt verimliliği teknolojilerine ve uzun mesafe görevleri için tasarlanmış olan Hi-Way kabinlerin yüksek konforuna sahip.

IVECO, Türkiye’ye şimdiye kadar iki adet yeni Stralis NP 460 sundu. Teşhirde olan model, en zorlu görevler için gerekli gücü üretecek şekilde geliştirilmiş olan yeni IVECO Cursor 13 NP tek yakıtlı motorusunuyor. Çift LNG deposu, 1600 km’ye kadar rekor bir menzil sağlıyor.

Yeni Stralis X-Way

5 ay önce Türkiye’de satışa sunulan yeni inşaat kamyonu Stralis X-Way, Trakker’in efsanevi arazi şasisiyle Stralis’in en iyi yakıt verimliliği özelliklerini bir araya getiriyor. Beton mikserinden uzun mesafeye kadar görevler için tasarlanan Stralis X-Way, sınıfındaki en yüksek taşıma sığasını sunmak için sektördeki en düşük boş ağırlığa sahip. Stralis X-Way’in 8×4 kamyon ve 4×2 çekici modelleri etkinlikte sergilendi.

Trakker

IVECO’nun taş ocağı ve inşaat sahası aracı olan Trakker’ın 410 bg 8×4 modeli sergilendi. Trakker kamyonlar, Türkiye’de özellikle beton mikseri, beton pompası ve maden damperli gövdelerde yaygın şekilde kullanılıyor. Ayrıca, arazi kamyonları, vinç ve sondaj kamyonları olarak da hizmet veriyor. Tüm Trakker’larda yalnızca SCR sistemine sahip Euro 6 motor, Genişleme Modülü, Hız Sabitleyici ve PTO (göreve bağlı olarak) standart donanım olarak bulunuyor.

Astra HD9

IVECO arazi ürün yelpazesinde özellikle maden sahaları için uygun olan yeni nesil 8×4 Astra HD9, “Uç noktadaki işler için üstün konfor” etiketiyle çıkışını yaptı. Astra, ağır araç sınıfında modernliğin ve 50 yıllık deneyimin başarılı bir birleşimi. Yeni kabini, sürücüler için yüksek bir konfor sunan tasarıma sahip. Astra HD9, Eurocargo ve Stralis’teki gibi yalnızca SCR sistemiyle Euro 6 ölçütünü karşılıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz