Iveco Group, MAGIRUS’un mülkiyetini devretmek için Mutares ile anlaşma yaptığını duyurdu

0
423
Iveco Group
Iveco Group ve özel durum işlemlerine odaklanan bir yatırım holdingi olan Mutares SE & Co. KGaA, Magirus GmbH ve yangınla mücadele işiyle uğraşan bağlı iştiraklerin (“MAGIRUS”) mülkiyetinin devrine yönelik kesin bir anlaşma imzalandığını duyurdu.
Renault Trucks

Iveco Group (EXM: IVG) ve özel durum işlemlerine odaklanan bir yatırım holdingi olan Mutares SE & Co. KGaA (ISIN: DE000A2NB650), Magirus GmbH ve yangınla mücadele işiyle uğraşan bağlı iştiraklerin (“MAGIRUS”) mülkiyetinin devrine yönelik kesin bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Yangınla mücadele araçları ve ekipmanları üreten ve satan MAGIRUS‘un Almanya, İtalya, Fransa ve Avusturya’da 1.300’den fazla çalışanı bulunuyor. MAGIRUS, 2023 yılında Iveco Group gelirlerinin yaklaşık yüzde 2’sini temsil etti ve 35 milyon Euro Düzeltilmiş FVÖK zararı kaydetti.

Düzenleyici onayına tabi olarak, işlemin en geç Ocak 2025’te, yani tüm paydaşların çıkarına uygun bir geçişe izin verecek bir zaman diliminde tamamlanması bekleniyor. Bu işlemin sonucunda Iveco Group 2024 sonuçları, 2024’ün ilk çeyreğinde yaklaşık 115 milyon Euro tutarında olumsuz etkilenecek. Bu tek seferlik olumsuz kazanç etkisi, tüm düzeltilmiş ölçümlerin dışında tutulacak.

Bu işlem MAGIRUS‘a Iveco Group‘tan tam bağımsızlık sağlayacak ve yangınla mücadele işinin geleceğine yönelik bağımsız bir yol sağlayacak. Yeni mülkiyeti altında MAGIRUS, yenilenmiş, istikrarlı ve sağlıklı bir gidişat sağlayan fırsatları yakalamak için daha esnek ve çevik olacak. Bu, markanın uzun süredir devam eden geçmişinde yeni bir sayfa açıyor ve benzersiz pazarında daha verimli ve etkili bir şekilde rekabet edebilmesini sağlıyor.

Mutares, Münih (Genel Merkez), Amsterdam, Frankfurt, Helsinki, Londra, Madrid, Milano, Paris, Şangay, Stockholm, Viyana ve Varşova’da ofisleri bulunan ve önemli operasyonel iyileştirme potansiyeli gösteren özel durumlardaki orta ölçekli şirketleri satın alan borsada işlem gören bir özel sermaye holding şirketi.

MAGIRUS, 1864 yılından bu yana, dünya çapındaki itfaiyecilere hizmet vererek yenilik ve geleneğin bir birleşimini temsil ediyor. Modern ve güvenilir yangınla mücadele araçları, döner merdivenler, kurtarma ve lojistik araçları, özel çözümler, pompalar ve taşınabilir pompalardan oluşan kapsamlı bir ürün yelpazesiyle MAGIRUS, dünya çapında yangınla mücadele ve afet kontrol teknolojisinin en büyük ve teknolojik açıdan en gelişmiş sağlayıcılarından biri konumunda. Hizmetler ve destek de dahil olmak üzere işlerine her zamanki gibi çalışanlara, müşterilere ve ortaklara odaklanarak devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz