IVECO, Alfa Romeo Racing’in Resmi Kamyon Ortağı oldu

0
733
iveco-alfaromeo-racing-01
Alfa Romeo Racing’in Resmi Kamyon Ortağı olan IVECO, takımın lojistiği için bir araç filosu teslim etti.

Alfa Romeo Racing takımının Resmi Kamyon Ortağı olan IVECO, 20 Mart tarihinde İsviçre Hinwil’de gerçekleştirilen törenle 12 adet Stralis kamyonu ve bir adet Daily Van’ı resmi olarak teslim etti. Törene Sauber Motorsport AG COO’su Axel Kruse ve IVECO İsviçre İş Direktörü Thomas Rücker katıldı.

Teslim edilen araçlar, gelecek sezonda Formula 1 Avrupa Grand Prix’sinin tüm yarışlarına takım donanımlarının güvenli ve verimli bir şekilde taşınmasını sağlayacak. IVECO araçların kanıtlanmış pist başarısı, her türlü zorlu koşuldaki güvenilirliği, olağanüstü yakıt ekonomisi ve düşük Toplam Sahiplik Maliyeti, Alfa Romeo Racing’in kamyon ortağı seçimindeki en önemli etkenlerdi.

iveco-alfaromeo-racing-03
Alfa Romeo Racing takımının Resmi Kamyon Ortağı olan IVECO, 20 Mart tarihinde İsviçre Hinwil’de gerçekleştirilen törenle 12 adet Stralis kamyonu ve bir adet Daily Van’ı resmi olarak teslim etti.

IVECO İsviçre İş Direktörü Thomas Rücker, konuyla ilgili şu yorumu yaptı: “Alfa Romeo Racing ile bu ortaklığa girdiğimiz ve takım donanımlarını taşıyacağımız için gururluyuz. IVECO’nun ortaklık ve spor dünyasına katılım konusunda önemli bir geleneği var. Özellikle de kamyonlarımızın rekabet içinde olduğu Dakar Rallisi ve FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası gibi yarış alanında. Önümüzdeki yarış sezonunu sabırsızlıkla bekliyoruz ve Alfa Romeo Racing’e başarı diliyoruz.”

iveco-alfaromeo-racing-02
IVECO araçların kanıtlanmış pist başarısı, her türlü zorlu koşuldaki güvenilirliği, olağanüstü yakıt ekonomisi ve düşük Toplam Sahiplik Maliyeti, Alfa Romeo Racing’in kamyon ortağı seçimindeki en önemli etkenlerdi.

Alfa Romeo Racing Başkanı ve Sauber Motorsport AG CEO’su Frédéric Vasseur ise şunları söyledi: “IVECO’ya Alfa Romeo Racing’in Resmi Kamyon Ortağı olarak hoşgeldin demekten memnuniyet duyuyorum. Donanımlarımız için güvenilir ve güvenli bir taşıma olanağına sahip olmak Formula 1’deki lojistik operasyonlarımızın en önemli unsuru. IVECO ile takımımız, hemen yanı başında deneyimli bir ortağı sahip oldu ve bu ortaklığı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here