İpragaz, Saros Körfezi’nden 50 kilogram çöp çıkardı

0
568
Ipragaz_Saros_Korfezi_temizlik__2_
İpragaz'ın çalışanları, Saros Körfezi’nde deniz temizliği yaptı.

Sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda tüm faaliyetlerinde gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğuyla çalışan Türkiye’nin köklü ve güçlü enerji şirketi İpragaz‘ın çalışanları, Saros Körfezi’nde deniz temizliği yaptı. Körfezin İbrice Limanı’nda dalış yapan gönüllü ekip, denizden metal ve plastiklerden oluşan yaklaşık 50 kilogram çöp çıkarttı.

BM’nin 2030 Yılı Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri‘nden ilhamla kendi Sürdürülebilirlik Gündemini oluşturan İpragaz, hayata geçirdiği inovatif, çevreci, yenilikçi ürün ve projelerle sektöre öncülük etmeye devam ediyor. 59 yıllık köklü geçmişinin yanı sıra güçlü altyapısı, ileri teknolojisi, uzman personeli ve binlerce bayisi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki enerji ihtiyacını karşılayan İpragaz, tüm faaliyetlerini ise, sürdürülebilir bir çevre hedefiyle yürütüyor.

Ipragaz_Saros_Korfezi_temizlik__3_
Körfezin İbrice Limanı’nda dalış yapan gönüllü ekip, denizden metal ve plastiklerden oluşan yaklaşık 50 kilogram çöp çıkarttı.

Çevreci proje ve çalışmaları birçok ödül aldı

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğu çalışan İpragaz, hayata geçirdiği ‘Çalışma Çemberleri’ ile de binlerce çalışanını bu konuda eğitti, eğitmeye de devam ediyor. İpragaz, bu alandaki proje ve çalışmaları ile de bugüne kadar ‘Çevre Beratı’ ile ödüllendirilen ilk kuruluş olmasının yanı sıra 2 kez Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülü ve 2 kez de dinamik ve yenilikçi markası GO ile ‘5 Yıldızlı Mükemmellikte Yetkinlik’ sertifikası olmak üzere pek çok ödül aldı.

Ipragaz_Saros_Korfezi_temizlik_11_
Dalış sırasında deniz dibinde Türk Bayrağı ile birlikte İpragaz yazılı pankartları açan ekibin, çevreci çalışması bölgede tatil yapan vatandaşlardan ve çevre sakinlerinden de destek gördü.

Denizin dibinden 50 kilogramlık çöp çıkartıldı

Sahip oldukları çevre anlayışı ile dün olduğu gibi bugün de çalışmaya devam eden İpragaz çalışanları, bu kez de örnek bir çevre çalışması gerçekleştirdi. İpragaz’ın çalışanlarından oluşan gönüllü ekip, Türkiye’nin en güzel körfezlerinden biri olarak, kabul edilen Saros Körfezi’nde denizi temizledi.

Saroz Körfezi’nin İbrice Limanı mevkiinde dalış yapan İpragaz ekibi, denizden metal ve plastiklerden oluşan yaklaşık 50 kilogram çöp çıkarttı. Dalış sırasında deniz dibinde Türk Bayrağı ile birlikte İpragaz yazılı pankartları açan ekibin, çevreci çalışması bölgede tatil yapan vatandaşlardan ve çevre sakinlerinden de destek gördü.

Ipragaz_Saros_Korfezi_temizlik__1_
İpragaz’ın çalışanlarından oluşan gönüllü ekip, Türkiye’nin en güzel körfezlerinden biri olarak, kabul edilen Saros Körfezi’nde denizi temizledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz