İpragaz ve GO, Petroleum Istanbul 2017’de yer aldı

2
1645
Renault TrucksBir yanda GO’nun yer aldığı diğer yanda ise İpragaz Otogaz ve Prins gibi önemli markaların sergilendiği ve büyüklüğü 800 metrekareye yaklaşan stand, fuarın en çok ziyaret çeken standlardan biri oldu.

Dünyanın en önemli platformlarından

Petroleum Istanbul 2017 13. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl da Gas & Power Network 2. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak 30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl CNG, LNG, güneş ile çalışan araçlar, teknolojileri ve ekipmanlarını kapsayan ‘Aracı harekete geçiren enerji’ ile ‘Market ekipmanları ve market ürünleri’ bölümleri de ilk kez açıldı. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği Petroleum Istanbul 2017; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK başta olmak üzere enerji sektörünün ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektör temsilcileriyle bir araya geldiği uluslararası bir platforma dönüştü.

İpragaz ve GO fuarda büyük ilgi çekti

Fuarda en çok ilgi çeken markalar arasında yer alan İpragaz’ın 12’nci holdeki yaklaşık 800 metrekarelik standında akaryakıt sektörünün genç ve dinamik markası GO ile İpragaz ve çatısı altındaki İpragaz Otogaz ve Prins gibi önemli markalar yer aldı. Özgün tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplayan İpragaz standı ziyaretçilerin beğenisini toplarken, başta İpragaz CEO’su Selim Şiper ve Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay olmak üzere İpragaz üst yönetimi de fuara katıldı.

İpragaz CEO’su Selim Şiper

İpragaz 56 yıldır verdiği sözleri hep tuttu

Bir zamanlar Türkiye’de rafineri bacasından yakılarak atılan bir atık konumundaki LPG’nin 1961 yılında kurulan ilk dolum tesisi ile bugünkü dev bir sektöre dönüşümünde İpragaz’ın öncülüğüne dikkat çeken Selim Şiper, “56 yıl önce bize ‘Mavi Dev’ lakabını kazandıran LPG ile başlayan İpragaz’ın kurumsal yolculuğuna, daha sonra sırasıyla LNG, elektrik ve akaryakıt katıldı. Bugün İpragaz, öncelikli ihtiyaç olan dört temel enerji sınıfını da çatısı altında bulunduran yegane şirket konumunda. İpragaz, yarım asrı aşan bir süreçte, öncülük ve yaratıcılık yaklaşımı ile kimi pazarları kuran, girdiği pazarları da müşteriler ve sektör açısından geliştiren bir misyon üstlendi ve bu tavrını sürdürmeye de kararlı. Bununla birlikte bugün ‘kalite’ ve ‘güven’ ile anılan İpragaz, bu süreçte ne pahasına olursa olsun hep sözünü tuttu. Bugün İpragaz, alanlarında öncü birçok markayı bünyesinde barındıran bir çatı kuruluş. Tüm Türkiye’de adeta sokak sokak, mahalle mahalle yaygın yaklaşık 4bin 500 bayiden oluşan ağımızla, geçmişte olduğu gibi bugün de sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Yarınlarda da sözümüzün arkasında olmaya devam edeceğiz. İpragaz, Türkiye’nin her noktasında ve her koşulda enerjinin en büyük güvencesidir.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin ilk resmi belgeli otogaz istasyonunu İpragaz açtı

İpragaz’ın birçok alanda olduğu gibi otogaz pazarında da öncülük yaptığının altını çizen Selim Şiper, “İpragaz’ın 1996 yılında Türkiye’nin ilk resmi belgeli otogaz istasyonunu Bursa’da açmasından bu yana 21 yıl geçti. Türkiye otogaz pazarı bugün araç, istasyon sayıları ve tüketim miktarı açısından dünyada ilk sıralarda yer alıyor. İpragaz Otogaz, bugüne kadar milyarlarca litrelik satış ile milyonlarca araca yakıt ikmali gerçekleştirmiş değerli bir marka konumundadır.” dedi.

Gerçek bir sektör buluşması, çok değerli ve verimli bir platform

Fuarın, sektörle ilgili en üst devlet kademesinden, ilgili kamu kuruluşlarına, özel sektörün tüm unsurlarından, tedarikçilere kadar tüm temsilcileri buluşturan çok güçlü bir ulusal ve uluslararası platform konumunda olduğunu dile getiren Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay, “Petroleum, tüm bu özellikleriyle tam anlamıyla bir sektör buluşması ve sektör için çok önemli bir platform. Bununla birlikte, konunun kamu dahil tüm tarafları, bu platformda büyük bir sağduyu ve nesnellikle yer alıyor. Gerek konferans ve etkinlikler gerekse fuar süresince gerçekleştirilen özel toplantılarla, sorunlar, çözüm önerileri ele alınıyor. Dolayısıyla aynı zamanda sektör için net sonuçlar üreten çok değerli bir mekanizma görevini de üstleniyor.” açıklamasında bulundu.

GO kısa sürede büyük başarılara imza attı

Türkiye akaryakıt sektörünün genç ve dinamik markası GO’nun kısa sürede elde ettiği başarılara da dikkat çeken Eyüp Aratay, “İlk yeni nesil yakıt istasyonunu 2013 mayısında açan GO, yüksek standartları, yenilikçi ve özgün özellikleri ile kısa sürede önemli bir başarı yakaladı. Bugün 115 adede ulaşan GO istasyonları, sektörde istasyon temelinde satış oranlarında başarılı rakamlara imza atıyor. Bunun altında GO’nun yüksek standartlardaki ürün yelpazesi, insana, yasalara, geleceğe ve araca saygı misyonu, kaliteli, adil ve güler yüzlü hizmet anlayışı gibi özelliklerinin yanı sıra kendisi ile aynı ruhu taşıyan bayi ve personelinin de büyük payı var. Yenilikçi, özgün ve dinamik yapısı ile GO, DNA’sını taşıdığı İpragaz’da olduğu gibi öncülük misyonu ile akaryakıt sektörüne de hareket getirdi, yeni bir dönem başlattı.” dedi.

İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz