INFINITI Prototype 9

1
1631

INFINITI, dünyanın en prestijli otomobil buluşmalarından 2017 Pebble Beach Concours d’Elegance’da markanın performans ve zarafeti birleştiren güçlü tasarım dilini yansıtan retro bir yarış aracı prototipi olan “Prototype 9”u sergileyecek. Motosporları tarihinin ilk dönemlerindeki cesaret ve yaratıcılıktan ilham alınarak tasarlanan tek kişilik INFINITI Prototype 9, INFINITI’nin sadece öncü tasarımlarına atıfta bulunmayacak aynı zamanda markanın çığır açan yenilikçiliklerine de vurgu yapacak.

Yüzlerce ustanın elleri ve ruhlarıyla ürettikleri INFINITI Prototype 9, markanın tasarım geçmişini, geleceğin gelişmiş elektrikli motor teknolojisiyle birleştiriyor. Tamamen elektrikli olan INFINITI Protoype 9’da daha önce hiçbir seri üretim otomobilde bulunmayan 30 kWh’lık yüksek voltajlı bir lityum-iyon batarya kullanılıyor. 148 beygir güç ve 320 Nm azami tork değeri sunan INFINITI Protoype 9, 170 km/s azami hıza çıkıyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 5.5 saniyede tamamlıyor. Tek oranlı bir şanzımana sahip olan araç, yüksek tempolu pist koşullarında kullandığında 20 dakikalık bir menzil sunuyor.

148 beygir güç ve 320 Nm azami tork değeri sunan INFINITI Protoype 9, 170 km/s azami hıza çıkıyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 5.5 saniyede tamamlıyor.

Çelik merdiven şasi üzerine kurulan INFINITI Protoype 9’un gövde panelleri de benzer şekilde elde üretilen çelik panellerden oluşuyor. INFINITI’nın karakteristik radyatör ızgarası, ön çamurluklarındaki köpekbalığı yüzgeçleri, tek parçalı ön kaputu ve arkaya doğru gergin çizgileriyle Protoyope 9 muhteşem bir tasarıma sahip. 4330 mm uzunluğundaki Protoyope 9, 1820 mm genişliğinde ve sadece 910 mm yüksekliğinde. Aracın boş ağırlığı da sadece 890 kilogram.

INFITINI Tasarım Başkanı Alfonso Albaisa, 2017 Pebble Beach Concours d’Elegance’da sergilenecek Prototype 9 ile ilgili fikrin nasıl ortaya çıktığını sorularla açıklıyor: “Japonya’nın güneyinde, çalıların arasında, tüm gözlerden uzak şekilde 70 yıl saklı kalmış bir yarış otomobili bulsaydık, ne yapardık? İlk Japon GP’sinde yarışan otomobillerin tutkusu, günümüz INFINITI tasarımı ve teknolojisiyle nasıl bir araya gelirdi? Bu buluşumuz nasıl gözükürdü?

2017 Pebble Beach Concours d’Elegance, 17 – 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında ABD California’da düzenlenecek.

Tamamen elektrikli olan INFINITI Protoype 9’da daha önce hiçbir seri üretim otomobilde bulunmayan 30 kWh’lık yüksek voltajlı bir lityum-iyon batarya kullanılıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz