İkonik Alfa Romeo yılın otomobili seçildi

0
575
1937_ALFA_ROMEO_8C_2900B_BERLINETTA_named_winner_of_The_Peninsula_Classics_Best_of_the_Best_Award-1
Alfa Romeo 8C 2900B Berlinetta
Renault Trucks

İkonik Alfa Romeo, 2018 Pebble Beach Concours d’Elegance’da “En İyi Otomobil” seçildikten sonra The Peninsula Classics Best of the Best Award ödülünü kazandı.

Tüm zamanların en arzu edilen otomobili sayılan 1937 Alfa Romeo 8C 2900B Berlinetta, The Peninsula Paris otelinde düzenlenen dördüncü geleneksel The Peninsula Classics Best of the Best Award ödülüne layık bulundu.

Dünyanın en önemli concours etkinliklerinde “Best of Show” ödülü alan sekiz modelin rekabet ettiği şovda Alfa Romeo, yılın otomobili kategorisinde jüri üyelerinin favorisi oldu. Los Angeles, California’dan gelen otomobil, 2018 Pebble Beach Concours d’Elegance’da “Best of Show” seçilmesinin ardından bu etkinliğe katıldı.

The Peninsula Classics Best of the Best Award’ın eş kurucusu ve William E. Connor & Associates Ltd.’in CEO’su William E. (Chip) Connor şu yorumda bulundu: “Ödüle layık görülen Alfa Romeo, bu ödülü yaratmamıza ilham veren otomobillere mükemmel bir örnek. Her yıl otomobil tutkunlarına bir an için durup bu düzeyde kusursuz tasarımı ve mühendisliği kutlama fırsatı sunmak gerçekten büyük bir onur.

Alfa Romeo’nun sahipleri Los Angeles’tan David ve Ginny Sydorick. Otomobilin ödüle layık bulunması hakkında konuşan David Sydrorick, duygularını şöyle ifade etti: “Sıkı bir otomobil koleksiyoncusu olarak yarışmada iki otomobille yer almak gerçekten olağanüstüydü. Ginny ile birlikte sonuçtan çok mutlu olduğumuzu ve gurur duyduğumuzu da söylemeden geçmemeliyim.”

Törenin ardından, ‘Beauty and the Beast,’ ‘The Alienist’ ve ‘Girl on a Train’ gibi filmlerin yıldızı Luke Evans’ın da aralarında olduğu konuklar, partide ünlü DJ ve televizyon figürü Hannah Bronfman ile kendisi gibi DJ olan girişimci Brendan Fallis’in setleriyle keyifli zaman geçirdi.

Bir otomotiv başyapıtı olan 8C 2900, özellikle Mille Miglia yarışında rekabet etmek için mühendis Vittorio Jano tarafından tasarlandı ve 1935, 1936, 1937, 1938 ve 1947 yıllarındaki yarışları büyük farkla kazandı. Yarış sıralamasında tüm önemli şampiyonalara damga vururken, yollarda da en hızlı grand touring otomobil oldu.

1925 yılında Milano’da kurulan otobüs üreticisi Carrozzeria Touring, Charles Weymann’a ait kumaş kaplı hafif çerçeve sistemi lisansını ilk alan firma oldu ve daha sonra kendisine ait “Superleggera” ürününü geliştirdi. 1936 yılında patenti alınan Superleggera sistemi, otomobilin gövde şekliyle uyumlu küçük yarıçaplı çelik tüp konstrüksiyonundan oluşuyor ve çerçeveyi güçlendiren ince alaşımlı gövde panelleriyle kaplanıyordu. Ödülü kazanan otomobil, 412020, Lungo şasi üzerine inşa edildiği bilinen beş araçtan ilki olmanın yanı sıra Touring’in Superleggera sisteminin başlangıcı diye nitelendirdiği otomobil aynı zamanda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz