Haydar Yenigün, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı’na atandı

0
233
Haydar_Yenigun_Ford_Otosan_Genel_Muduru
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün 1 Nisan 2022 itibariyle Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı görevine atandı.
Renault Trucks

Koç Holding’den Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 1 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek Olağan Genel Kurul Toplantısı itibarıyla Cenk Çimen’in emekliliği ile boşalacak olan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı görevine Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün atanacağı duyuruldu.

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu yaptığı değerlendirmede otomotiv grubundaki bu önemli atamanın hayırlı olmasını dilerken, “Bu vesileyle bir kez daha Sayın Cenk Çimen’e uzun yıllardır Topluluğumuza sağladığı kıymetli katkılar ve başarılı çalışmaları için teşekkür ederim. Bu bayrak değişiminde görevi üstlenen Sayın Haydar Yenigün, Ford Otosan’a 35 yıldır büyük emek ve katkılar sağladı. Şirketimizin yurtiçinde ve yurtdışında büyümesinde, stratejik yatırım hamlelerinde ve gelecek vizyonunda önemli görevler üstlendi. 1 Nisan itibariyle Haydar Yenigün, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı’na atanırken, yeni dönemde Topluluğumuzun otomotiv sektöründeki faaliyetlerine daha geniş bir görev alanında liderlik edecek. Ford Otosan Genel Müdürlüğü’ne ise hali hazırda Ford Otosan Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Güven Özyurt atanacak. Bu vesileyle Güven Özyurt’u da kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Koç Topluluğu olarak otomotiv sektöründe büyümeyi ve güçlenmeyi sürdürecek yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu önemli değişimin Topluluğumuza hayırlı olmasını dilerim.

Haydar Yenigün Hakkında:

Haydar Yenigün, iş yaşamına 1987 yılında Ford Otosan’da üretim departmanında mühendis olarak başladı. Askerlik sonrası 1992-1997 yılları arasında Proje Mühendisi olarak çalışmalarını sürdürdü. 1998 yılında Ford Otosan Kocaeli Fabrikası projesinde Proje Lideri olarak görev yapmaya başladı. 1999 yılında Kocaeli Fabrikası Kaynak Alan Müdürü olarak atandı ve bu görevi 2007 yılına kadar sürdürdü. 2007 yılında Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı – Kocaeli Fabrika Müdürü olarak atandı. 2012 yılından bu yana Ford Otosan’da Genel Müdür görevini sürdürüyor. 1964 İstanbul doğumlu olan Haydar Yenigün, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde 1987 yılında tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here