Goodyear, 2017 Land Rover Experience Peru Tur’un lastik tedarikçisi oldu

0
845

Goodyear Wrangler DuraTrac, Land Rover tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Land Rover Experience’in 2017 Peru turunun resmi lastiği seçildi.

Goodyear’ın Wrangler DuraTrac lastikleri, 14 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Land Rover Experience’ turu boyunca test edilecek. Dört haftalık macera boyunca, birçok uluslararası katılımcı, Wrangler DuraTrac lastikleriyle donatılmış yeni Land Rover Discovery SUV araçlarını çok farklı yol koşullarında kullanacaklar.

Goodyear Wrangler DuraTrac; tüm katılımcıların bu macera boyunca karşılaşacakları kum tepelerini, keskin uçlu çakıl taşlarını ve yüksek eğimli dağ yollarını kapsayan en zorlu arazilerin üstesinden gelebilmek üzere geliştirildi. Sürücüler, off-road bölümler için, Goodyear’ın geliştirdiği, çamurlu ve karlı zeminde çekişi artıran TractiveGroove Teknolojisi’nden faydalanabilecekler. Lastikler, kendi kendini temizleme özelliğine sahip omuz blokları sayesinde, çakıl taşı, kir ve çamuru hızlıca tahliye edecek. Yolculuk esnasında, yüksek açılı merkez sırt blokları, aracın çekiş gücünü ve yanal sabitliğini artırırken, gürültüyü de azaltacak.

Jaguar Land Rover Almanya Pazarlama İletişimi Direktörü Christian Uhrig, “Goodyear, tasarlayıp ürettiği 4×4 lastikleri ile pek çok ödül alarak, üstün bir performansa sahip olduğunu gözler önüne seriyor. 70’lere dayanan işbirliğimiz, Goodyear’ın ilk Range Rover araca lastik tedarik etmesiyle başlamış ve yeni nesil lastiklerin geliştirilmesiyle birlikte bugünlere kadar devam etmiştir. ‘2017 Land Rover Experience Tour’ için özel lastik ortağımız olarak Goodyear ile bir arada olmaktan ötürü heyecanlıyız.” dedi.

Goodyear Avrupa Pazarlama Kurulu Başkanı (CMO) Mike Rytokoski, “Peru’da gerçekleşen Land Rover Experience tur için Wrangler DuraTrac lastiklerimizi tedarik etmekten ötürü son derece mutluyuz. Bu, bir kez daha Goodyear’ın Land Rover ile olan uzun süreli iş ortaklığı ile ödüllü 4×4 lastiklerini tasarlama ve üretme konusundaki uzmanlığımızın altını çiziyor. Land Rover Discovery ve Range Rover Velar gibi işbirliğimiz, Land Rover’a donanım ve lastik tedarik etmek uzun soluklu bir başarıdır.” şeklinde konuştu.

Goodyear Wrangler DuraTrac, bir süre önce de  Alman dergisi ‘Off Road’ tarafından beşinci defa üst üste okuyucunun tercihi ödülünü kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here