FUSO eCanter, İrlanda’da posta dağıtacak

0
1670
fuso-ecanter-dublin-01
Mart 2020 itibariyle iki FUSO eCanter, İrlanda’nın başkenti Dublin’de ülkenin posta kuruluşu An Post bünyesinde çalışmaya başladı.

Dünyanın ilk tamamen elektrikli hafif kamyonu yeni bir Avrupa kentinde daha kullanılmaya başlandı. Mart 2020 itibariyle iki FUSO eCanter, İrlanda’nın başkenti Dublin’de ülkenin posta kuruluşu An Post bünyesinde çalışmaya başladı. Dublin’deki teslimatla birlikte FUSO eCanter; şu anda Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Portekiz, Hollanda, Danimarka ve İrlanda’daki 10 Avrupa kentinde kullanılıyor.

Daimler Trucks ve FUSO Avrupa, bir başkentte sıfır karbon yayımı ile dağıtım gerçekleştiren dünyadaki ilk posta hizmeti sağlayıcısı olan An Post ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyorlar. FUSO eCanter, müşterinin karbon yayımlarını azaltma ve İrlanda’da daha temiz hava kalitesine ulaşma çabalarının bütünleşik bir parçası.

fuso-ecanter-dublin-02
Fuso Avrupa Bölgesel Pazarlama & Satış Müdürü Robertino Renz, An Post İş Destek, Taşımacılık & Ağ Başkanı Olive Kiely ve FUSO İrlanda Genel Müdürü Gerard Rice (soldan sağa)

Dünya çapında kentiçi dağıtımı elektrikli hale getirme

eCanter’in Ekim 2017’de pazara sunulmasından bu yana FUSO, ilk müşteriye teslimatından beri iki yıl içinde 150 adetlik ilk satış hedefine ulaştı. Avrupa, Japonya ve Birleşik Devletler’de daha fazla teslimat peş peşe yapılacak.

Şimdiye kadar küresel FUSO eCanter filosu, yayımsız müşteri operasyonlarında 1.6 milyon kilometreye ulaştı. 100 kilometrelik menzil ile 7.49 tonluk araç, müşterilerin kentiçi kısa menzil dağıtım ihtiyaçlarını kolayca karşılıyor. Elektrikli tahrik sistemi, bir motoru (azami çıkış: 129 kW; azami tork: 390 Nm) ve altı yüksek voltajlı (her biri 420 V ve 13.8 kWh) lityum-iyon akü paketini içeriyor. Hızlı dolum istasyonları ile araç yaklaşık bir buçuk saatte tamamen doluyor.

fuso-ecanter-03
100 kilometrelik menzil ile 7.49 tonluk araç, müşterilerin kentiçi kısa menzil dağıtım ihtiyaçlarını kolayca karşılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here