FPT Industrial, Potenza Technology’yi bünyesine kattı

0
568
potenza-technology-01
FPT Industrial, elektrikli ve hibrit aktarma organları sistemlerinin tasarımında ve geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir şirket olan Potenza Technology’yi bünyesine kattığını açıkladı.

CNH Industrial N.V.’nin küresel aktarma organları markası FPT Industrial, elektrikli ve hibrit aktarma organları sistemlerinin tasarımında ve geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir şirket olan Potenza Technology’yi bünyesine kattığını açıkladı.  

Satın alma, FPT Industrial’ın çoklu güç stratejisinin ayaklarından biri olan elektrifikasyon yolunda önemli bir adımı temsil ediyor.

CNH Industrial CEO’su Hubertus Mühlhäuser, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sürdürülebilir aktarma organları teknolojisine olan küresel odak ve ilgi gittikçe artıyor ve biz CNH Industrial’da sadece yayımları azaltan ve verimliliği artıran çözümler sunmaya değil, aynı zamanda uzun dönem için gelecekte de kullanılacak teknolojiler sunmaya kendimizi adadık. Bu son satın alma bunun bir başka kanıtıdır.

CNH Industrial Aktarma Organları Başkanı Annalisa Stupenengo ise şu açıklamayı yaptı: “FPT Industrial, seçenek tahrik sistemlerinde bir önder olarak kabul ediliyor ve Potenza Technology’nin satın alınması, geniş bir çalışma sınıfı yelpazesinde, markamızın sürdürülebilir elektrikli aktarma organlarının hızlandırılmış gelişimini daha da artıracak.”

Birleşik Krallık Coventry’de yerleşik Potenza Technology, 1999 yılından bu yana elektrikli aktarma organları teknolojisinde ön sıralarda yer alıyor. Şirket; işlevsel güvenlik, çekiş aküsü paketleri için akü yönetimi sistemleri ve elektrik ve elektronik sistemlerin tasarımı ve geliştirilmesinde özel bir uzmanlığa sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz