Ford Trucks, yeni çekicisini ekim ayında dünya yollarına çıkarıyor

0
549
Ford Otosan Eskişehir İnönü Fabrikası

Ford Trucks, yeni çekicisini yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Türkiye’de geliştirilip üretilen yeni çekici, Ford Trucks’ın küresel pazarlardaki büyümesine ivme kazandıracak. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford Otosan olarak sahip olduğumuz yüksek mühendislik yetkinliğimiz ile uluslararası taşımacılığa yönelik geliştirdiğimiz yeni çekicimiz ile küresel arenadaki rekabet gücümüzü artırırken, üst sınıfta standartları yeniden belirleyerek sektördeki öncü konumumuzu da pekiştireceğiz.” dedi.

Türkiye otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, yeni çekicisini ekim ayında pazara sunmaya hazırlanıyor. Ford Trucks’ın yeni çekicisi, en zorlu şartlarda kullanım için geliştirilen 500 beygir gücündeki motoru ve 2.5 metre genişliğindeki konfora odaklı geniş hacimli kabini ile üst sınıfta rekabet edecek. Ford Trucks, üst sınıftaki yeni çekicisi ile gerek Türkiye’de gerekse de küresel pazarlarda mühendislik ve rekabet gücünü bir üst seviyeye taşıyacak.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün

Haydar Yenigün: “Yeni çekicimizle küresel arenadaki rekabet gücümüzü artıracağız

Türkiye otomotiv sanayinde dünya çapında bir hikâye yazma hedefiyle hareket ettiklerini vurgulayan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Ford Otosan olarak, kuruluşumuzdan bu yana başta Ar-Ge alanında sürdürdüğümüz öncü rolümüzle sektörün geleceğine yön verecek yatırımlarımızla devam ediyoruz. Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nin ardından büyümesini Avrupa’da gerçekleştirdiği bayi açılışlarıyla devam ettiren ağır ticari markamız Ford Trucks ile geçen yıl uluslararası pazarlardaki satışlarımızı yüzde 50 artırdık. Ford Trucks ile 2020 itibariyle toplam 50 ülkede var olmak ve ürettiğimiz üç araçtan birini ihraç etme hedefliyle küresel büyüme planlarımızı yürütüyoruz. Ford Otosan olarak sahip olduğumuz yüksek mühendislik yetkinliğimiz ile uluslararası taşımacılığa yönelik geliştirdiğimiz yeni çekicimiz ile küresel arenadaki rekabet gücümüzü artıracağız. Üst sınıfta standartları yeniden belirleyecek yeni çekicimizle sektördeki öncü konumumuzu da pekiştireceğiz. Ar-Ge’den üretime kadar tüm süreçlerimizde yaptığımız kesintisiz yatırımlarla yerlilik oranını sürekli bir üst seviyeye çıkararak Türkiye ekonomisine katma değer sunmayı sürdüreceğiz. Sektörümüzde geleceğin teknolojilerinde söz sahibi olmak ve sanayimize dünya çapında yeni başarı hikâyeleri eklemek için şevkle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here