Ford Trucks, Romanya’da bininci aracını teslim etti

0
2313
Ford-Trucks-Romanya-1000.-arac-teslimati-(2)
Ford Trucks Romanya'ya bininci aracını teslim etti.

Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, Doğu Avrupa’daki en önemli pazarlarından biri olan Romanya’da 1000’inci kamyonunu Bükreş’te distribütörü Cefin Trucks’ın düzenlediği bir törenle müşterisine teslim etti. Gerçekleştirilen törende konuşan Ford Trucks Uluslarararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, “Ford Trucks olarak, iki yıl gibi kısa sürede Romanya’da ağır ticari sınıfında yüzde 8 pazar payına ulaştık. İnşaat sınıfında yüzde 27’lik pazar payıyla lideriz. Ayrıca, yol kamyonu sınıfında yüzde 24’lük pazar payımızla ikinciyiz.” dedi.

Ağır ticari sektöründe gerek mühendislik tecrübesi gerekse de 60 yıllık mirası ile küresel rekabette öne çıkan Ford Trucks, Doğu Avrupa’daki önde gelen ihracat pazarlarından Romanya’da 1000’inci kamyonun teslimatına imza attı.

Ford-Trucks-Romaanya-1000-arac-teslimati-(3)
Ford Trucks, Doğu Avrupa’daki en önemli pazarlarından biri olan Romanya’da 1000’inci kamyonunu Bükreş’te distribütörü Cefin Trucks’ın düzenlediği bir törenle müşterisine teslim etti.

28 Kasım tarihinde Bükreş’te gerçekleştirilen törene Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman ve Orta ve Doğu Avrupa Bölgeler Müdürü Selim Yazıcı katıldı.

Romanya’da inşaat sınıfnıda pazar liderliği Ford Trucks’ta

Romanya pazarına ilk kez Mayıs 2017’de distribütör ataması gerçekleştirerek girdiklerini dile getiren Ford Trucks Uluslarararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “Romanya gerek AB üyeliği ile birlikte hızla gelişen ekonomisi, gerekse de inşaat sektöründeki yeni projeler ve devletin yatırım destekleri ile odak pazarlarımızdan biri konumunda. Ford Trucks olarak, Romanya’da çok kısa bir sürede 1000’inci kamyonumuzun teslimatını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu başarıyı Romanya’daki distribütörümüz Cefin Trucks ile birlikte ürün kalitemiz, ürünlerimizin Avrupa pazarlarına olan uygunluğu, yüksek mühendislik yeteneğimiz, Ar-Ge gücümüz ve ileri teknolojilerimiz sayesinde elde ettik. Bunun yanında ‘2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY)’ ödüllü çekicimiz F-MAX de çok önemli bir rol oynuyor Şu an Romanya’nın tüm büyük şehirlerinde yapılanmamızı tamamlamış bulunuyoruz. Tam 12 noktada satış ve satış sonrası servis hizmeti ile yedek parça tedariki sunuyoruz. 2019 sonunda bu sayı 14 noktaya ulaşacak. Tüm bu çalışmalar ve yoğun emeklerimiz sonucunda, iki yıl gibi kısa bir sürede Romanya’da ağır ticari sınıfında yüzde 8 gibi önemli bir pazar payına ulaştık.

Ford-Trucks-Romanya-1000.-arac-teslimati-(1)
Ford Trucks Uluslarararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, Romanya’da 12 adet olan satış ve satış sonrası servis noktalarını yıl sonuna kadar 14 adede çıkaracaklarını belirtti.

Romanya’da inşaat sınıfının hızlı bir büyüme sürecinde olduğunu ifade eden Duman, “Diğer yandan, Romanya’da inşaat sınıfında yüzde 27’lik pazar payıyla sektörde lider konuma ulaştık. Ayrıca, yol kamyonu sınıfında yüzde 24’lük pazar payımızla ikinci durumdayız. Tüm bu başarıları iki yıl gibi kısa bir sürede elde ettik.” şeklinde konuştu.

2019 ITOY ödüllü F-MAX’le Romanya’da daha da büyüyecek

Romanya’da 2019 Yılının Uluslararası Kamyonu (IToY) ödüllü F-MAX’in hızlı büyümelerine ivme kazandıracağını söyleyen Emrah Duman, sözlerine şu şekilde devam etti: “IToY ödülünün ardından Avrupa’dan gelen yoğun talep üzerine büyüme planlarını revize ederek, bu doğrultuda yurtdışı organizasyon yapımızı yeniden düzenledik. 10’u aşkın ülkede ülke ve bölge müdürlükleri atamaları gerçekleştirerek, Avrupa’da büyük bir hızla büyümeyi hedefliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here