Ford Transit, Trail ve Active modelleri ile güçlendi

0
12347
FORD_2020_TRANSIT_TRAIL_RANGE_01
Cesur, sağlam, yetenekli Transit Trail için akıllı tüm tekerlerden çekiş ve Transit Custom Trail ve arkadan çekişli Transit Trail için mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel zorlu çalışma şartlarında artırılmış çekiş sunuyor.

Ford, Transit ve Tourneo serileri için zorlu yol şartlarına uygun Trail ve Active sürümlerini tanıttı. Bu sürümler yaz sonunda teslimat için şimdiden sipariş edilebiliyor.

Yeni Transit Trail ve Transit Custom Trail modelleri, önden çekişli Transit ve Transit Custom sürümleri için yeni mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel (mLSD) ve Transit için akıllı tüm tekerlerden çekiş ile özellikle zorlu yol şartlarında çalışmak için tasarlandı.

FORD_2020_TRANSIT_TRAIL_10
Trail sürümleri, özel 16 inç alaşım jantlar ve ön kapılardaki “Trail’ logoları ile tamamlanan ön ve arka alt tamponların etrafında bulunan ek siyah kaplama ile mat siyah ızgarada büyük “Ford” harfleri ile farklılaşıyor.

FORD_2020_TRANSIT_TRAIL_20Aracın içinde ve dışında gerçekleştirilen geliştirmeler, Transit Trail ve Transit Custom Trail’in pratiklikten ödün vermeden en zorlu şartlarda mücadele etme yeteneği ve konforla donatılmasını sağlıyor.

Transit Custom ve Tourneo Custom‘ın yeni Active sürümleri, ek gövde kaplaması ve gevşek, kaygan veya yumuşak yüzeylerde daha iyi çekiş için mLSD seçeneği ile özel ve ticari müşterilerin çok etkinlikli yaşam tarzlarını destekliyor. SUV’dan ilham alan dış tasarım, bilinen pratikliği artırırken görsel çekicilik katıyor.

FORD_2020_TRANSIT_CUSTOM_TRAIL_06
Transit Custom çok yönlülüğü artırmak için tavan rayları ve kayar basamak ile de özelleştirilebiliyor.

Ford Avrupa Ticari Taşıtlar Genel Müdürü Hans Schep, konuyla ilgili olarak “Active ve Trail modelleri Transit serisinin ne kadar çok yönlü ve yetenekli olabileceğini gösteriyor. Her zamanki işlerini yapan işletmelerden aracıyla macera arayan ailelere kadar herkes için uygun bir Transit var.” dedi.

Active araçlar yelpazesi daha küçük Transit Connect Active ve Tourneo Connect Active modellerinin sunulmasıyla beraber 2020 sonlarında daha da genişleyecek.

FORD_2020_TRANSIT_TRAIL_13
Yeni Transit Trail ve Transit Custom Trail modelleri, önden çekişli Transit ve Transit Custom sürümleri için yeni mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel (mLSD) ve Transit için akıllı tüm tekerlerden çekiş ile özellikle zorlu yol şartlarında çalışmak için tasarlandı.

FORD_2020_TRANSIT_TRAIL_RANGE_03Tüm şartlar için Trail

Yeni Ford Transit Trail ve Transit Custom Trail’in sağlam görünümü, işleri nedeniyle normal yollardan zorlu arazilere gitmek zorunda kalan araç sahipleri ve operatörler için gelişmiş yeteneklerle destekleniyor.

Trail sürümleri, özel 16 inç alaşım jantlar ve ön kapılardaki “Trail’ logoları ile tamamlanan ön ve arka alt tamponların etrafında bulunan ek siyah kaplama ile mat siyah ızgarada büyük “Ford” harfleri ile farklılaşıyor. Transit Custom çok yönlülüğü artırmak için tavan rayları ve kayar basamak ile de özelleştirilebiliyor.

FORD_2020_TRANSIT_CUSTOM_TRAIL_03
Transit Custom Trail modelleri, Ford’un sınıfında tek olan 130, 170 ve 185 beygirlik 2.0 litrelik EcoBlue Hybrid aktarma organları ile elektrikli tahriğin verimlilik faydalarını sunuyor.

Tahrik seçenekleri zorlu şartlarda artırılmış çekiş sunuyor. Önden çekişli Transit ve Transit Custom modelleri standart olarak mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel (mLSD) ile donatılırken Transit Trail daha zorlu arazi ve hava şartlarında daha yüksek performans için akıllı tüm tekerlerden çekiş ile alınıyor.

Aktarma organları teknolojisi uzmanı Quaife ortaklığı ile geliştirilen mLSD, düşük tutunma şartlarında otomatik olarak motor torkunu en fazla çekiş olan tekere aktarıyor. Bu sayede Transit Trail ve Transit Custom Trail, stabilize olmayan yollarla, taşlı ve topraklı arazilerle ve diğer zorlu yüzeylerle daha kolay başa çıkabiliyor. Aracın Elektronik Dengeleme Kontrol sistemi de mLSD ile uyumlu olması için yeniden kalibre edildi. Karbondioksit yayımları ve yakıt tüketimi üzerinde bir etkisi bulunmayan aynı teknoloji, daha önce Focus RS, Fiesta ST ve Focus ST’nin de aralarında bulunduğu Ford Performance modellerinin çekiş ve yol tutuş özelliklerini iyileştirmek için kullanıldı.

FORD_2020_TRANSIT_TRAIL_24
Trail modelleri, kabine ek lüks, dayanıklılık ve silme-temizleme esnekliği getiren standart tamamen deri koltuklar ile gelişmiş iç mekan özelliklerinden faydalanıyor.

FORD_2020_TRANSIT_CUSTOM_TRAIL_18Transit Trail, optimize arazi çekişi için akıllı tüm tekerlerden çekişle de alınabiliyor. Teknoloji, değişen yol yüzeylerine ve sürücü davranışına bağlı mevcut tutunmayı temel alarak motor torkunu yüzde 50’ye kadar ön dingile göndererek temel arkadan çekişli tahriği geliştiriyor.

Transit Trail’in akıllı tüm tekerlerden çekiş teknolojisi ayrıca farklı sürüş senaryolarında performansı ve sürücünün güvenini artırmak için tasarlanan ek ‘Kaygan’ ve ‘Çamur’ seçilebilir sürüş modlarıyla destekleniyor. Bu modlar kumanda panelindeki Sürüş Modu düğmesiyle kolayca seçilebiliyor. Akıllı tüm tekerlerden çekiş, tutunmanın çok az olduğu zorlu yüzeylerde torku ön ve arka aks arasında 50:50 bölmek için AWD Lock özelliğine de sahip. Sistem, arkadan çekişli eşdeğerleriyle karşılaştırıldığında Transit Trail’in yükleme hacminden ya da ölçülerinden ödün vermiyor.

FORD_2020_TRANSIT_TRAIL_03
Akıllı tüm tekerlerden çekiş, arkadan çekişli eşdeğerleriyle karşılaştırıldığında Transit Trail’in yükleme hacminden ya da ölçülerinden ödün vermiyor.

Trail modelleri, kabine ek lüks, dayanıklılık ve silme-temizleme esnekliği getiren standart tamamen deri koltuklar ile gelişmiş iç mekan özelliklerinden faydalanıyor. Klima, elektrikli katlanır yan aynalar ve otomatik yanan farlar da don şartlarında kolay hareket emeye izin veren Ford’un Quickclear ısıtmalı ön camı gibi standart.

Tüm Transit Trail ve Transit Custom Trail modelleri panel van ve çift sıralı van gövde tiplerinde alınabiliyor ve Ford’un 130, 170 ve 185 beygir gücü seçeneklerine sahip gelişmiş 2.0 litrelik EcoBlue dizel motorundan güç alıyor.

FORD_2020_TRANSIT_CUSTOM_TRAIL_05
Tüm Transit Trail ve Transit Custom Trail modelleri panel van ve çift sıralı van gövde tiplerinde alınabiliyor ve Ford’un 130, 170 ve 185 beygir gücü seçeneklerine sahip gelişmiş 2.0 litrelik EcoBlue dizel motorundan güç alıyor.

Ayrıca Transit Custom Trail modelleri, Ford’un sınıfında tek olan 130, 170 ve 185 beygirlik 2.0 litrelik EcoBlue Hybrid aktarma organları ile elektrikli tahriğin verimlilik faydalarını sunuyor. 48 voltluk mild hibrit teknolojisi yavaşlama sırasında enerjiyi geri kazanıyor, 48 voltluk akü paketinde depoluyor ve enerjiyi yakıt verimliliğini artırmak için kullanıyor.

FORD_2020_TOURNEO_TRANSIT_CUSTOM_ACTIVE-RANGE_01
Active modelleri Transit Custom ve Tourneo Custom için SUV’dan ilham alan bir tarz, eşsiz iç tasarım özellikleri ve istek üzerine sınırlı kaydırmalı diferansiyel sunuyor.

Açık havada yaşam için çok yönlü Active

Yeni Transit ve Tourneo Custom Active modelleri, hem özel hem de ticari kullanıcıların taleplerini karşılayacak tasarım özellikleri ve gözden geçirilmiş teknik özellik ile SUV tarzı ve artırılmış pratiklik kazandırıyor. Macera dolu yaşam tarzlarını mümkün kılmak için daha fazla alan ve yük taşıma kapasitesi sunan yeni Active modelleri, Ford Fiesta Active ve Focus Active otomobillerin başarısını takip ediyor.

FORD_2020_TOURNEO_TRANSIT_ACTIVE_RANGE_01
Active araçlar yelpazesi daha küçük Transit Connect Active ve Tourneo Connect Active modellerinin sunulmasıyla beraber 2020 sonlarında daha da genişleyecek.

Active modelleri bir SUV’dan ilham alan şu özellikler ile ayırt ediliyor:

  • 17 inç alaşım jantlar
  • Active ön ızgara
  • Çamurluklarda, gövde yanlarında, arka tamponda ve ayna kapaklarında ek kaplama
  • Standart tavan rayları
FORD_2020_TOURNEO_CUSTOM_ACTIVE-08
Arkada tam boy Active çıkartması her iki kanattaki Active amblemleri ile tamamlanıyor.

Arkada tam boy Active çıkartması her iki kanattaki Active amblemleri ile tamamlanıyor. Daha zorlu sürüş şartlarında ek yetenek talep eden müşteriler için Transit Custom Active ve Tourneo Custom Active, istek üzerine mLSD ile donatılabiliyor.

Tüm Active modelleri kısmi deri koltuk kaplaması ve Tourneo Custom Active için mavi gösterge paneli ile özel bir iç mekan sunuyor.

FORD_2020_TOURNEO_CUSTOM_ACTIVE-03
Active modelleri bir SUV’dan ilham alan dış tasarım ile ayırt ediliyor.

FORD_2020_TRANSIT_CUSTOM_ACTIVE-04Çok yönlü Tourneo Custom Active’in içi kullanıcıların taleplerini yansıtacak şekilde kolayca yeniden yapılandırılabiliyor. Esnek koltuklar yolculara daha fazla alan vermek ya da bagaj alanını artırmak için, uzun dingil mesafeli sürümde daha da fazla olmak üzere, hareket ettirilebiliyor. Koltuklar ayrıca bir konferans oturma düzeni için ters çevrilebiliyor ya da daha fazla bagaj alanı için sökülebiliyor. Koltuk bağlantı noktaları, bisikletleri daha güvenli bir şekilde taşımak için araç içi bisiklet taşıyıcı olarak kullanılabiliyor.

FORD_2020_TOURNEO_CUSTOM_ACTIVE-04
Tüm Active modelleri kısmi deri koltuk kaplaması ve Tourneo Custom Active için mavi gösterge paneli ile özel bir iç mekan sunuyor.

FORD_2020_TRANSIT_CUSTOM_ACTIVE-05Active serileri, model ve özelliklere bağlı olarak 130, 170 ve 185 beygirlik motor güçleriyle alınabiliyor. Seride otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri bulunurken, manuel şanzımanlı araçlarda mLSD istek üzerine sunuluyor. Müşteriler, ihtiyaçlarına ve hayat tarzlarına en uygun aracı bulabilmek için çok farklı sürüm ve gövde tarzları arasından seçim yapabiliyorlar:

  • Kısa dingil mesafeli Tourneo Custom Active, sürücü dahil sekiz kişiye kadar
  • Kısa ve uzun dingil mesafeli Transit Custom Active panel van, 3,000kg AYA
  • Kısa ve uzun dingil mesafeli Transit Custom Active çift sıralı van, 3,200kg AYA
FORD_2020_TOURNEO_CUSTOM_ACTIVE-06
Çok yönlü Tourneo Custom Active’in içi kullanıcıların taleplerini yansıtacak şekilde kolayca yeniden yapılandırılabiliyor. Esnek koltuklar yolculara daha fazla alan vermek ya da bagaj alanını artırmak için, uzun dingil mesafeli sürümde daha da fazla olmak üzere, hareket ettirilebiliyor. Koltuklar ayrıca bir konferans oturma düzeni için ters çevrilebiliyor ya da daha fazla bagaj alanı için sökülebiliyor.
TourneoActiveinternalbikerack
Active, bisikletin araç içinde güvenli bir şekilde taşınabilmesi için araç içi bisiklet taşıyıcı ile alınabiliyor.
TourneoCustomcanholdbikeontheroofracks
Tourneo Custom tavan raylarında bisiklet taşıyabiliyor.
Bikescanalsobestoredsafelylockedinsidethevehicle
Bisikletler araç içinde güvenli bir şekilde saklanabiliyor ve taşınabiliyor.

Yeni Trail ve Active modelleri, geliştirilmiş araç kullanımı için FordPass Connect modem teknolojisi ve yeni kabin içi özellikleri ve sürüş yardım teknolojilerinin yanı sıra daha az yakıt tüketen 2.0 litrelik EcoBlue dizel ve EcoBlue Hybrid 48 volt mild hibrit tahrik seçenekleri ile Transit, Transit Custom ve Tourneo Custom serilerinde 2019 yapılan çarpıcı geliştirmelerden de faydalanıyor.

FORD_2020_TRANSIT_CUSTOM_ACTIVE-03
Active serileri, model ve özelliklere bağlı olarak 130, 170 ve 185 beygirlik motor güçleriyle alınabiliyor.
FORD_2020_TRANSIT_CONNECT_ACTIVE-01
Ford Transit Connect Active
FORD_2020_TOURNEO_CONNECT_ACTIVE-01
Ford Tourneo Connect Active

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz