Ford Otosan’ın “Gönlüm Senle” platformu ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor

0
1311

Ford Otosan çalışanlarının gönüllü sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmesine ve bireysel hayırseverlik konusunda etkin olmalarına destek olmak amacı ile kurulan Gönlüm Senleplatformu, Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmaya devam ediyor. Ford Otosan tarafından ayrıca, gönüllük çalışmalarını toplum geneline yaymak ve farkındalık yaratmak amacıyla 5 Aralık Gönüllüler Günü’ne özel olarak Ford Otosan Gönüllüleri’nin rol aldığı üç farklı projeyi anlatan üç film hazırlandı ve sosyal medya kanallarında yayımlandı.

Ford Otosan bünyesinde, çalışanların gönüllü sosyal sorumluluk çalışmalarını gerçekleştirmesi amacıyla hayata geçirilen “Gönlüm Senle” platformu, her yıl daha fazla ihtiyaç sahibine dokunmaya devam ediyor. Platform kapsamında 2015 yılından bu yana öncelikli sosyal kesimlere ve ihtiyaç sahiplerine yönelik 20’ye yakın proje hayata geçirildi ve bu projelerin arasından “Umut Kafe”, “Türkiye’nin Kış Çocukları”, “Geridönüşüm Kahramanları” projeleri için üç ayrı film hazırlandı.

Kanserli çocuklara ve ailelerine yardım sunan Umut Kafe

“Ford Otosan çalışanlarından oluşan bir gönüllü ordusuna sahibiz.”

Ford Otosan olarak bir gönüllü ordusuna sahip olduklarını, “Gönlüm Senle” platformuyla da ihtiyaç sahiplerinin taleplerini daha verimli bir şekilde karşılayabildiklerini vurgulayan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şöyle konuştu: Türkiye otomotiv sanayinin lideri olarak, tüm paydaşlarımıza sürdürülebilir değer üretmek için çalışıyoruz. Eğitimden spora kurumsal olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk çalışmalarımızın yanı sıra gerçek bir kurumsal vatandaş olmamızın temelinde kültürümüze yerleşmiş gönüllülük refleksimiz yatıyor. Gönüllülerimiz engelliler, kadınlar, çocuklar, gençler ve tüm ihtiyaç sahiplerine dokunmaya çalışıyor. Bizleri memleketimizde iyilikle temsil eden tüm çalışanlarımızla gurur duyuyorum. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü vesilesiyle de herkesi birer gönüllü olmaya, ihtiyaç sahiplerine destek olmaya davet ediyoruz.

Daha çok gönüllü, daha çok fayda için filmde de oynadılar

Gönüllük projelerinin yanı sıra gönüllük kavramını toplum geneline yaymayı ve genişletmeyi hedefleyen Ford Otosan, 5 Aralık Gönüllüler Günü’ne özel olarak, Ford Otosan Gönüllüleri’nin rol aldığı üç adet film hazırladı. Ford Otosan’ın sosyal medya kanallarında yayımlanan filmlerde Ford Otosan Gönüllüleri’nin projeleri nasıl hayata geçirdiği ve fikirlerin ortaya çıkış süreci anlatılıyor. Çekilen filmlerde çocuklarının tedavileri için şehir dışında yaşamak zorunda kalan ve bu nedenle mevcut işlerini kaybeden 50’den fazla ebeveyni iş sahibi yapmayı hedefleyen “Umut Kafe”, yine çalışanlar arasında 17 kişilik bir ekiple başlatılan ve 53 bin TL tutarındaki maddi yardım ile 19 okulda bin 408 öğrencinin acil ihtiyaçlarının karşılandığı “Türkiye’nin Kış Çocukları” ile çalışanların desteğiyle Gölcük’teki 19 ilkokulda 22 bin 42 birinci sınıf öğrencisine geridönüşüm konusunda farkındalık eğitimlerinin verildiği “Geridönüşüm Kahramanları” projeleri konu alındı.

Ford Otosan Gönüllüleri’nin rol aldığı üç farklı projeyi anlatan filmler aşağıdaki linklerden izlenebilir;

Türkiye’nin Kış Çocukları”: https://www.youtube.com/watch?v=6F5prUG6RcQ

Umut Kafe”: https://www.youtube.com/watch?v=QVD59NI23sQ&feature=youtu.be

Geri Dönüşüm Kahramanları”: https://www.youtube.com/watch?v=93cDjkiYSPU&feature=youtu.be

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz