Ford, IAA 2018’de bağlantılı ve elektrikli Transit’leri tanıttı

2
745

Ford, IAA 2018’de en son nesil bağlantılı ve elektrikli Transit ürünlerini tanıtarak Avrupa ticari taşıt pazarındaki önderliğini güçlendirdi. Ford, Avrupa’daki ticari taşıt yelpazesi ile bağlantılılığın faydalarını yaymaya kendini adadı. Şirket Hannover’deki fuarda modemlerle donatılmış geniş ürün yelpazesini sergiledi. Bu ürünler arasında ilk kez bu fuarda tanıtılan yeni 2 tonluk Transit de yer aldı.

Ford, ticari taşıt alanındaki yeniliklerini elektrkli ürünlerle devam ediyor. Transit Custom plug-in hibrit (PHEV) ve sınıfında ilk olan yeni Transit 48 volt mild hibrit (mHEV) ilk kez bu fuarda tanıtıldılar.

Transit Custom PHEV

Transit Custom plug-in hibrit (PHEV); 1.0L Ecoboost motor, jeneratör, elektrik motoru, fişli dolum noktası, yakıt tankı, akü ve yüksek voltaj kablolarıyla donatılıyor. Ford‘un seri hibrit Transit Custom PHEV modeli, 50 km’lik bir menzil ile kentiçindeki sürüşlerde sadece elektrik gücüyle hareket ederek yerel yayımları düşürüyor. Seri hibrit sayesinde elektrik üretmek için Ford’un birçok ödül kazanan 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motoru yeterli oluyor.

Yeni Ford Transit

Sınıfında ilk olan mild hibrit (mHEV) teknolojisi yeni Ford Transit ve Transit Custom‘da yakıt tüketimini düşürüyor. Sistem, araç fren yaparken ya da yavaşlarken enerji topluyor ve bu enerjiyi 48 V akülerde depoluyor. Elektrikli makine, dizel motora tork desteği sağlıyor ve elektrikli ikincil sistemleri çalıştırıyor. Dizel motora binen yükün azalmasıyla, geliştirilmiş otomatik durk-kalk işleviyle ve kentiçinde artırılan dur-kalk sürüşle yakıt tasarrufu elde ediliyor. mHEV teknolojisi, standart alternatörün yerine geçen kayış tahrikli bütünleşik starter/jeneratörü (BISG), 48 V, 10Ah lityum-iyon akü paketini, araç dururken ama vitesteyken ve 12 km/s’nin altındaki hızlarda yavaşlarken de devreye giren gelişmiş dur-kalk sistemini ve en son nesil 2.0 litre Ford EcoBlue dizel motoru içeriyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here