Fiat Fiorino, 10’uncu yılını kutluyor

0
1315

Bursa’da yer alan ve 450 bin adetlik üretim sığasına sahip Tofaş fabrikasında, üç farklı marka için üretimi gerçekleştirilen Minicargo Projesi’nin, Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10’uncu yaşını kutluyor. Tofaş tarihindeki kilometre taşlarından biri olan, Fiat Fiorino’nun içinde yer aldığı Minicargo Projesi, tüm dünyada küçük hafif ticari taşıt sınıfının doğuşuna öncülük etmiş ve sınıfının ilk model ailesi olarak tarihe geçmişti. 1 milyon adetten fazla üretilen Fiorino, Türkiye pazarındaki başarısının yanı sıra Tofaş’ın Avrupa ülkelerine ihracatında da önemli bir rol oynuyor.

Tofaş fabrikasında, üç farklı marka için üretimi gerçekleştirilen Minicargo Projesi’nin, Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10’uncu yaşını kutluyor. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Minicargo Projesi, çoklu marka geliştirilmesi ve bu projenin aralıksız 10 yıldır üretiliyor olması açısından hem Tofaş hem de Türkiye otomotiv sanayinde bir ilk. Özellikle Fiorino, 2009’da ‘Yılın Ticari Taşıtı’ dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle layık görüldü. Aynı zamanda yeni bir ticari taşıt sınıfının doğuşuna da başarıyla vesile oldu.” dedi.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu

Üretimine 2007 yılının son çeyreğinde başlanan Minicargo Projesi’nden 10 seneye yakın bir sürede 1 milyondan fazla üretmiş olmalarının önemine de dikkat çeken Cengiz Eroldu,Gerçekleştirmiş olduğumuz üretimin büyük bir bölümünü dünyanın pek çok ülkesine ihraç ederken; yaklaşık 250 bin adedini Türkiye pazarında Fiat Fiorino olarak müşterileriyle buluşturduk.” dedi.

Fiat Fiorino Cargo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz